Yolculuk Yapıyorsanız Bu Restoranlara Mutlaka Uğrayın

1
62
yol üstü restaurantlar

Yolculuklar güzeldir. Hele bu yolculuk tatil amaçlı yapılıyor ise daha güzeldir. Tabi yolculuk esnasında acıkmak kaçınılmaz. Yolculuğunuzun leziz yemekler ile şenlenmesini istemez misiniz? O halde yolculuk yapıyorsanız bu restoranlara mutlaka uğrayın ve yolculuğunuza hem karnını tok, hem damağınız şen devam edin.

Yol Üstü Restaurantlar

Yolculuk Yapıyorsanız Bu Restoranlara Mutlaka Uğrayın

Tatilinizi daha eğlenceli kılmak için son yıllarda sıkça tercih edilen yöntemlerden biri tatil yerine arabayla gezerek gitmektedir. Tatil tarihinden birkaç gün önce yola çıkılır ve gideceğiniz yere kadar gezilerek gidilir gezerken görmek ve yol üzerinde bulunan tüm şehirlere uğramak oldukça haz veren bir aktivitedir. Doğu illerini gezmek istiyorsanız ve yolunuz Erzincan’dan geçiyorsa kesinlikle uğramanız gereken yerlerin başında bulunan;

1Kalyon Çöp Şiş & Murat Hoca

Eğer rotanız Akdeniz ise Aydın’da bulunan Kalyon Çöp Şiş & Murat Hoca sizleri bekliyor. Buram buram kokan, dumanı üstünde çöp şişler yolculuğunuza anlam katacak. Üstelik hesabı istediğinizde çok da hoş bir sürprizleri olacak ki yolluk için soda ve sakız vermeyi ihmal etmeyecekler.

2Tava Ciğer

Trakya, Balkanlar, Yunanistan, Bulgaristan, Almanya, kısacası Avrupa’ya gitmek isteyenlerin yolu Edirne’de kesişiyor. Edirne dendiğinde akla ciğer geliyor olması normal. Ancak burada Aydın Tava Ciğerci bulunuyor ki lezzeti dillere destan. İncecik ciğerlere eşlik eden kurutulmuş acı biberler de farklı biz lezzet katıyor.

3Özcanlar Köfte

Yine balkanlardan gelen bir tat Özcan köfte. Tekirdağ’da bulunan bu restoranın önünde kuyruk görmeye hazır olun. Nefis köftelerine ek piyazları ve mezeleri ile sizleri mest edecek. Üstelik tahinli Hayrabolu tatlısını yemeden de restorandan çıkmamanız önerilir.

Balkanlarda bulunan ve köftesiyle ünlü olan Tekirdağ’dan yolunuz geçiyorsa kesinlikle Özcanlar köfte salonuna gitmeniz ve gerçek Tekirdağ köftesini tatmanız gerekir eşsiz bir lezzet olan köfte ve yanında sunulan aperatif yiyeceklerini sizlere sunmaktadır.

4Yasa Dinlenme Tesisleri

Balıkesir’de bulunan Yasa Dinlenme Tesisleri de yolu Susurluk’tan geçenleri bekliyor. Susurluk dendiğinde akla her ne kadar ayranı geliyorsa da tostunu denemeden dönmemelisiniz. Enfes sucuklu tostunun içinde yok yok. Üstelik hayret edeceğiniz rakamlara tıka basa doymanız mümkün.

5Seranade Etli Ekmek

Konya’dan mı geçiyorsunuz. O zaman etli ekmeği denemenin tam vakti. Üstelik metrelik tercihleri de bulunuyor. Bu lezzet noktası yalnızca Konya’da değil, çevre illerde de oldukça meşhur.

Eğer yolunuz İç Anadolu bölgesinden geçiyorsa kesinlikle Konya’ya uğramadan geçmemeniz gerekmektedir. Konya’nın meşhur etli ekmeğinin tadına Seranade etli ekmekte bakmanız tavsiye edilen restoranlar arasında bulunmaktadır.

6Canlı Balık Mustafa Amca’nın Yeri

Amasra’ya gidip de balık yemeden dönmek olmaz. Güveçte ya da kiremitte, buğulama ya da ızgara onlarca çeşit balık yemeği sizleri bekliyor. Üstelik hepsi taze, hepsi leziz.

Karadeniz kıyısında bulunan Amasra Bartın ilinin denize kıyısı olan yerler arasında bulunmaktadır. Karadeniz deyince ilk akla gene balık olmasıyla birlikte Amasra’ya yolunun düşerse kesinlikle Mustafa amcanın yerinde balık yemenin keyfine varabilirsiniz deniz kenarında bulunan bu restoren sizlere hem denizi hem de balığın en güzle ve en doğal halını sunmaktadır.

7Fener Restoran

Artvin’de bulunan bu restoran da sizlere yöresel lezzetleri tattırıyor. Özellikle mıhlaması ve balığı denemeden geçilmemeli. Bu restoranın diğer bir özelliği ize muhteşem manzarası ile göz de doyuruyor olması.

8Nappe Brasserie (Aydın)

Aydın ilinde bulunan bu restoran sizlere Fransız ve Hint mutfağını sunmaktadır farklı damak tadı olan ve farklı lezzetleri tatmak isteyen kişiler için oldukça güzel bir fırsat olan Nappe Brasserie restoran sizlere yolculuk boyunca unutamayacağınız tatlar sunmaktadır.

9Hacının Yeri Dostlar Ciğer Salonu (Erzincan)

Erzincan otogar karşısında bulunan ve ciğer konusunda oldukça başarılı olan dostlar ciğer salonu Erzincan’dan geçerken kesinlikle uğranması gereken yemek yerlerin arasında bulunmaktadır. Ciğer dışında köfte, tavuk gibi farklı türde yemek çeşitleri de bulunmaktadır.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here