Vizesiz gidilecek en güzel 4 ülke

0
43
vizesiz gidilecek en güzel 4 ülke

Ülkelerin birbirine uyguladığı vize şartları sebebi ile insanlar her istediği ülkeye kolaylıkla gidememektedir. Ülkemize vize muafiyeti uygulayan birçok ülke vardır. Bu ülkeler arasında gezginlerin çok uğradığı, harika güzellikleri,gezilecek yerleri ile gezginlerin uğrak noktası olan 4 ülkeyi derledik. Bu ülkelere giderken vize problemine takılmadan kıyafetlerinizi valize, pasaportunuzu cebinize koymak yeterli olacaktır. Sizler için vizesiz gidebileceğiniz 4 ülke sıralaması derledik.

Vizesiz gidilecek en güzel 4 ülke

1Brezilya

brezilya-vizesiz-ulke

Belki de gezginlerin en çok gitmek istediği ülkelerin başında gelmektedir. Etkileyici kumsalları sonsuzluğa uzanan denizleri, Brezilyanın sokak hayatı insanları cezbetmektedir. Brezilya için tek olumsuz konu ülkemizden, Brezilya’ya giden uçakların bilet fiyatlarının yüksek olmasıdır. Brezilyaya gidecek gezginler için önerilerimiz, mutlaka eşsiz deniz manzaralarını izlemeleri gerekmektedir. Brezilya mutfağı damak tadınıza hitap etmeyebilir, fakat onun da çözümü var Brezilya sokaklarında bol bol fast food satan yerler bulunmaktadır. Vizesiz gidebileceğiniz 4 ülke arasında Brezilya’da yerini alıyor.

2Makedonya

makedonya-vizesiz-ulke

Balkanların en dikkat çekici ve sakin ülkelerinden olan Makedonya ülkemize yakınlığı ve otobüs ile ulaşım sağlanabilmesi açısından oldukça sık ziyaret edilen, bir ülkedir. Tarihe tanıklık yapmış mekânları gezi tutkunlarının oldukça ilgisini çekmektedir. Makedonya’ya ulaşım otobüsle olduğu gibi uçak yolu ile de yapılmaktadır. Yemek kültürü ülkemize hitap eden bir yemek kültürü olup,otelleri gayet uygun fiyattadır. Özellikle Üsküp’ü gezmenizi tavsiye ederiz. Doğal güzellik harikası olan Galiçnik’e uğramadan gelmeyin.

3Gürcistan

Son dönemlerde ülkemizden araba ticareti ile ünlenen Gürcistan’ın sadece araba olarak değil diğer güzellikleri olarak da çokça tercih edilen Karadeniz ülkesidir. Sevimli bir ülke olan Gürcistan için sadece kimlik yeterli durumdadır. Gece hayatını seven turistler için aradıkları her olanak Gürcistan’da bulunmaktadır. Tütün ve alkol ürünleri de oldukça ucuza satılmaktadır. Otel fiyatları oldukça uygun olan Gürcistan’da yemek fiyatları da biraz pahalı konumdadır. Gürcistan’ın Batum şehrinde bulunan Ali ve Nino heykeline uğramanızı denize karşı heykel ve manzara keyfini çıkarmanızı öneririz.

4Bosna Hersek

bosna-hersek

Osmanlı kültürünü tümüyle yansıtan Bosna Hersek Türk gezginler tarafından sürekli ziyaret edilmektedir. Yemek kültürü, ev motifleri ikinci bir Türkiye gibi olan Bosna Hersek, yeşillikler arasında harika doğa manzarası ile karşımıza çıkıyor. Diğer vizesiz ülkelere oranla fiyat avantajı açısından oldukça uygundur. Bosna’ya gittiğiniz zaman mutlaka Mostar köprüsüne uğramalı ve bir fotoğraf çekilmelisiniz. Dünyaca ünlü Kravitse şelalesini gezmeden Bosna turunuzu bitirmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here