Ülkemizdeki En İyi Kaplıcalar

3
163
Ülkemizdeki En İyi Kaplıcalar

Türkiye, konumu ve yer altı zenginlikleri itibari ile pek çok şehrinde bulunan termal sıcak su tesisi şeklinde hizmet vermektedir. Kaplıcalar olarak da bilinen ve ülkemizdeki en iyi kaplıcalar arasında yer alan bir çok tesis bulunur.

Ülkemizdeki En iyi Kaplıcalar

Yer altında oluşan jeotermal enerjinin yeryüzüne çıkmasıyla oluşan kaplıcalar doğal yollar ile oluşmaktadır. Kökeni Roma’ya dayanan kaplıcalar birçok hastalık için şifa kaynağı olmaya devam etmektedir. Ülkemizde en çok bilinen en iyi kaplıcalar ve en güzel kaplıcalar arasında bulunanlar;

1Termal Resort Oruçoğlu

Kütahya yolunun 14. kilometresinde bulunan bu termal otel Türkiye’nin en iyi kaplıcaları arasında yer alır. Klorür, bikarbonat, florür kaplıca suyunda kullanılan maddelerden bir tanesi olarak bilinir. 3 adet kapalı, 1 adet de açık su havuzu bulunur.

2İkbal Termal Otel

Afyon ve İzmir arasındaki karayolunun 9. kilometresinde yer alan bu termal otel kaplıca olarak tercih edilebilecek tesislerden bir tanesidir. Termal su çıkış sıcaklığı 35.5 derece olup, tesis içerisinde 4 adet sauna ile 2 adet Türk hamamı bulabilmek mümkün olur.

3Kervansaray Termal Otel

Vakıfbahçe Kaynağı olarak da adlandırılan bir kaynaktan gelen sıcak su ile birlikte Türkiye’nin en iyi kaplıcaları arasında kendisine yer edinmiş bir tesistir. Termal su ısısı 44 derece olup, kadınlara ve erkeklere ayrı alan bulunur.

4The Sheraton Çeşme

İzmir şehrinin 85 km uzaklığında ve batı yakasında bulunan ülkemizdeki en iyi kaplıcaları arasında yer alan bu tesis, Çeşme iline ise 6 km uzaklıktadır. Güzellik merkezi, Türk hamamı, buhar banyosu ve termal özellikli bir otel olarak kaplıca olarak da kullanılabilir.

5Yoncalı Tütav Termal Otel

Kütahya ilinin Yoncalı ilçesine bağlı olan ve Tavşanlı yolu üzerinde yer alan bu termal otel Türkiye’deki en iyi kaplıcalardan bir tanesidir. Odalarında bulunan termal küvetlerin yanı sıra ortaklaşa kullanılabilecek olan termal havuzlardan da yararlanabilmek mümkün olur.

6Yalova Termal Kaplıca Tesisleri

İzmit, Bursa ve İstanbul’a yakınlığı ile bilinen ve en çok ziyaretçiyi bünyesinde barındırma özelliğini elinde bulunduran bu tesis, Yalova şehrine ise 12 km uzaklıkta yer alır. Ormanlık arazi içerisinde bulunan tesiste termal su çeşitlerinden yararlanılabilir.

Yalova termal kaplıcaları hakkında detaylı bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

7Çekirge Gönlüferah

Bursa’nın Çekirge semtinde yer alan bu kaplıca tesisi, sodyum, sülfat, bikarbonat, karbondioksit, kalsiyum, sülfür gibi içeriklerin yer aldığı termal su üzerinden hizmet vermekte ve misafirlerini ağırlamaktadır.

8Kızılcahamam Termal Otel

Başkentlilerin sıkça ziyaret ettiği kaplıcalar arasında bulunan Kızılcahamam kaplıcası hem doğası hem de şifalı suları ile siz değerli müşterilerine ev sahipliği yapmaktadır. Ankara merkezden 81km uzaklıkta olan bu termal otel hafta sonunu geçirmek ve eğlenirken şifa bulmak için hem şehir içinden hem de farklı şehirlerden gelen turistlerine ev sahipliği yapmaktadır.

9Kervansaray Termal Otel

Bursa ilimizde yer alan kervansaray termal otel hem kadın hem de erkek olarak iki ayrı bölümde hizmet vermektedir. Şehir merkezine 7 km olan kervansaray termal otel suyu kalsiyum acısından oldukça zengin olan sular arasında bulunmaktadır. Diğer kaplıcalar gibi birçok hastalığa şifa olmakta ve havuz, hamam, banyo gibi birçok alanda hizmet vermektedir.

10Çekirge Gönlüferah Kaplıcası

İster iç ister banyo yap sloganı ile yola çıkan çekirge Gönlüferah kaplıcaları Bursa’da bulunmaktadır. Hem banyosu hem de içildiğinde şifa kaynağı olan bu termal otel kalp krizi, diyabet, damar tıkanıklığı gibi birçok hastalığa şifa olmaktadır.

11Yoncalı Tütav Termal Otel

Kütahya’da bulunan ve çamuruyla ünlü olan Yoncalı Tütav kaplıcası içerisinde bulunan sağlık ekipleri ile siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir. Birçok hastalığa şifa olan bu otel ilk olarak cilt hastalıklarında oldukça etkili bir yöntem olmaktadır. Termal otelin içerisinde bulunan çamur ise ağrıları almakla birlikte bölgesel yağlardan kurtulmanızı da sağlamaktadır.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here