Ülkemizdeki En İyi Kaplıcalar

04.11.2018
441
A+
A-
Ülkemizdeki En İyi Kaplıcalar

Türkiye, konumu ve yer altı zenginlikleri itibari ile pek çok şehrinde bulunan termal sıcak su tesisi şeklinde hizmet vermektedir. Kaplıcalar olarak da bilinen ve ülkemizdeki en iyi kaplıcalar arasında yer alan bir çok tesis bulunur.

Termal Resort Oruçoğlu

Kütahya yolunun 14. kilometresinde bulunan bu termal otel Türkiye’nin en iyi kaplıcaları arasında yer alır. Klorür, bikarbonat, florür kaplıca suyunda kullanılan maddelerden bir tanesi olarak bilinir. 3 adet kapalı, 1 adet de açık su havuzu bulunur.

ulkemizdeki-en-iyi-kaplicalar lazy placeholder

İkbal Termal Otel

Afyon ve İzmir arasındaki karayolunun 9. kilometresinde yer alan bu termal otel kaplıca olarak tercih edilebilecek tesislerden bir tanesidir. Termal su çıkış sıcaklığı 35.5 derece olup, tesis içerisinde 4 adet sauna ile 2 adet Türk hamamı bulabilmek mümkün olur.

ulkemizdeki-en-iyi-kaplicalar-ikbal lazy placeholder

Kervansaray Termal Otel

Vakıfbahçe Kaynağı olarak da adlandırılan bir kaynaktan gelen sıcak su ile birlikte ülkemizdeki en iyi kaplıcalar arasında kendisine yer edinmiş bir tesistir. Termal su ısısı 44 derece olup, kadınlara ve erkeklere ayrı alan bulunur.

ulkemizdeki-en-iyi-kaplicalar-kervansaray lazy placeholder

The Sheraton Çeşme

İzmir şehrinin 85 km uzaklığında ve batı yakasında bulunan ülkemizdeki en iyi kaplıcaları arasında yer alan bu tesis, Çeşme iline ise 6 km uzaklıktadır. Güzellik merkezi, Türk hamamı, buhar banyosu ve termal özellikli bir otel olarak kaplıca olarak da kullanılabilir.

ulkemizdeki-en-iyi-kaplicalar lazy placeholder

Yoncalı Tütav Termal Otel

Kütahya ilinin Yoncalı ilçesine bağlı olan ve Tavşanlı yolu üzerinde yer alan bu termal otel Türkiye’deki en iyi kaplıcalardan bir tanesidir. Odalarında bulunan termal küvetlerin yanı sıra ortaklaşa kullanılabilecek olan termal havuzlardan da yararlanabilmek mümkün olur.

yoncali-kaplicalari lazy placeholder

Yalova Termal Kaplıca Tesisleri

İzmit, Bursa ve İstanbul’a yakınlığı ile bilinen ve en çok ziyaretçiyi bünyesinde barındırma özelliğini elinde bulunduran bu tesis, Yalova şehrine ise 12 km uzaklıkta yer alır. Ormanlık arazi içerisinde bulunan tesiste termal su çeşitlerinden yararlanılabilir.

Yalova termal kaplıcaları hakkında detaylı bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

yalova-termal-kaplicalari lazy placeholder

Çekirge Gönlüferah

Bursa’nın Çekirge semtinde yer alan bu kaplıca tesisi, sodyum, sülfat, bikarbonat, karbondiaoksit, kalsiyum, sülfür gibi içeriklerin yer aldığı termal su üzerinden hizmet vermekte ve misafirlerini ağırlamaktadır.

cekirge-kaplicalari lazy placeholder

Gezerken Uğra
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Gezegen dedi ki:

  Bursa dönüşü ugramiştım yol yorgunlugunu atmak cokguzel oluyor
  Yalova termal kaplıcaları

  1. Yılmaz dedi ki:

   Tavsiye edeceğiniz bir otrl varmıdır fiyatı makul olup temizliğe dikkat eden.

   1. Gezerken Uğra dedi ki:

    Tam olarak hangi il veya ilçeyi düşündüğünüzü belirtirseniz yardımcı olamaya çalışalım Yılmaz bey.