Ülkemizde Kış Turizmi

0
80
Ülkemizde Kış Turizmi

Ülkemizde Kış Turizmi Kış ayları geldiğinde eve tıkılıp kalmaktansa ülkemizde kış turizminin gelişi insanların her geçen gün kayak merkezlerine olan ilgisini arttırıyor. İşte bizlerde uzun, soğuk ve sıkıcı kış günlerinin bir fırsata çevirmenin mümkün olduğunu söylüyoruz. Kış turizmi ülkemizde aktif bir şekilde yapılmaktadır. Bizlere kalan ise kışın tatilimizi ayarlayıp bu bölgelere gitmektir.10 dan fazla kayak merkezi bulunan ülkemiz kayak turizmi açısından da oldukça zengindir. Peki bölgeler nerelerde onlardan bahsedelim.

Ülkemizde Kış Turizmi

Önceki yıllarda sadece tatil denildiğinde deniz, kum ve güneş akıllara gelirdi. Tüm planlamalarımızı buna göre yapardır. Ancak son yıllarda kış turizmi ülkemizde gerek yerli gerekse de yabancı turist tarafından fazlası ile tercih edilmektedir. Özellikle ülkemiz kış turizmi bakımından birçok tatil bölgesine sahiptir. Günümüzde öne çıkan kış turizm tatil bölgelerine baktığımızda şu yerlerin yabancı ve yerli turist tarafından öne çıktığını görüyoruz.

Yerli Ve Yabancı Turistin Tercih Ettiği Yerler

Türkiye’de kış tatili nerede yapılır ve seçim yaparken nelere dikkat ederek seçim yapmalıyız.

 • Erzurum, Palandöken
 • Bursa, Uludağ
 • Kızılcahamam
 • Bolu, Köroğlu
 • Erzincan, Ergan Dağı
 • Kayseri, Erciyes
 • Kastamonu, Çankırı
 • Kocaeli, Kartepe
 • Kars, Sarıkamış
 • Sivas, Yıldız Dağı
 • Isparta, Davraz Dağı

Siz de bütçeniz dahilinde Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde tatil planlaması yapabilirsiniz. Türkiye’nin dört bir yanı farklı doğal güzelliklere sahip olup, sadece yerli değil yabancı turistin de severek tercih ettiği ülkemizde birçok kış turizmi yapabileceğiniz tatil bölgesi yer almaktadır. Siz de sevdiklerinizle birlikte keyifli ve özel bir tatil planı yapmak istiyorsanız, Erzurum’dan tutunda Kayseri, Kars, Kocaeli ve Bolu’ya kadar birçok bölgede kış tatilinin keyfini çıkarabilirsiniz. Günümüzde giderek değeri artan kış turizminde siz de harika ve unutulmaz bir tatil için bütçeniz dahilinde araştırma yaparak erken rezervasyon fırsatları ile unutulmaz bir tatil planlaması yapabilirsiniz.

1Erzurum (Palandöken)

kis-turizmi

Türkiye’nin en büyük kayak merkezi Palandöken kayak merkezidir. 2466 yatak kapasitesi ve modern oteli ile oldukça caziptir. Kayak merkezinin en çekici özelliği ise dünyanın en uzun ikinci dik kayak merkezidir. Bu turizm merkezi şehir merkezine sadece ve sadece 7 km uzaklıktadır. Ulaşım yönünden oldukça iyidir. Uluslar arası organizasyonlarda ev sahipliği yaptığı için oldukça ünlü bir kayak merkezimizdir.

Palandökende kayak yapacağınız yerleri inceleyebilirsiniz.

2Kayseri (Erciyes)

erciyes-kis-turizmi

Her alanda kayakçıya hitap eden Erciyes kayak merkezi oldukça tercih edilen kış turizm merkezlerindendir. Hava limanına sadece 25 dakikadır.3916 metre yüksekliğindeki Erciyes dağına kurulu enfes bir kayak merkezidir. Her türlü kayak eğitimi de verilmektedir. Teleferikle gezi de insana o muazzam manzaraları görebilmesi için büyük bir fırsattır.

3Bursa (Uludağ)

uludag-kis-turizmi

Ülkemizde Kış Turizminde Türkiye’nin ikinci büyük ve donanımlı kayak merkezidir. Oldukça yoğun bir kış turizmi etkilidir. Tur kayakları ve helikopter kayaklarının en yaygın yapıldığı kış turizm merkezimizdir. Gayet konforlu otelleri ve eğlence mekanları ile kış gecelerinin favorisidir. Kayak dışında, snowboard, buz pateni ve kar motosikleti gibi çeşitli aktivitelerde en gözde oyunlardandır.

4Kars (Sarıkamış)

sarikamis-kis-turizmi

Karın en uzun süre yerde kaldığı şehir yani tam 141 gün kayak keyfi demek. Pistler oldukça kaygan ve zevklidir. Her türü kayak aktivitesinin oldukça rahat yapıldığı bu merkeze kayak kasabası da diyebiliriz. Son derece mütevazı ve uygun fiyatlarla herkesin tercihleri arasında bir kayak merkezidir.

5Kocaeli (Kar tepe)

kartepe-kis-turizmi

İstanbul’a 115 km uzaklıkta olan kayak merkezi hafta sonlarının vazgeçilmezidir. Kar pistleri ve eğlence alanları ile oldukça eğlenceli bir tatil yeridir.

6Kastamonu (Çankırı)

kis-turizmi

Ilgaz milli parkının içerisinde bulunan kayak merkezimiz doğa ile iç içedir .Geceleri bile kayak keyfi yapılabilmektedir. kış turizmi hakkında detaylı bilgileri sitemizin arama bölümünde kayak merkezleri arasında bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here