Uçak Bileti Kampanyaları Nasıl Bulunur ?

0
56
Uçak Bileti Kampanyaları

Dünyada en sık kullanılan seyahat araçlarından bir tanesi olan uçaklar için havayolu firmaları tarafından desteklenen kampanyalar sayesinde ucuza bilet bulmak mümkün olur. Uçak bileti kampanyaları nasıl bulunur sorusuna cevaben uygulanacak bir kaç basit teknik ile firmaların seyahat dönemine denk gelen kampanyalarından yararlanabilmek yolcular için avantajlı fırsatlar da sağlar. Uçak biletleri diğer seyahat araçlarına göre daha pahalı olduğundan dolayı kampanyaları sıklıkla takip etmek gerekir.

Uçak Bileti Kampanyaları Nasıl Bulunur

1Havayolu Firmalarının Instagram Hesaplarını Takip Edin

Havayolu firmaları tarafından hazırlanan bazı kampanyalar sadece sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılabiliyor. Sosyal medya kullanıcılarına özel olarak hazırlanan bu kampanyalar ile birlikte gönderi beğenmek, firmanın hesabını takip etmek, bir kaç arkadaşı gönderi altına etiketlemek Instagramda bedava uçak bileti kazanılabilmesine neden olabilir. Türkiye’de yer alan bütün havayolu firmalarının Instagram hesaplarını takip etmek aynı zamanda uçak bileti kampanyalarından da anında haberdar olunmasını sağlar.

2Havayolu Firmalarının E-Posta Bültenine Kayıt Olun

Sıklıkla mail kontrolü yapan kişiler için uçak bileti kampanyalarından haberdar olmanın bir yolu da e-posta bültenlerine kayıt olmaktır. Havayolu firması olarak Türkiye’de görev almakta olan bütün şirketlerin resmi web sitelerine giriş yapılarak cep telefonu ve e-posta adresi ile beraber bu bültene kayıt oluşturulabilir. Havayolu firması tarafından düzenlenmiş olan kampanya dâhilinde haber alabilmek adına bu bültenlere anlık olarak bilgi akışı sağlanmaktadır. Aynı zamanda SMS alımı da yine tercih edilebilecek yöntemler arasında bulunur.

3Uçak Bileti Arama Motorları

Uçak bileti satışını gerçekleştiren web siteleri üzerinden düzenlenen kampanyalar dahilinde ucuza uçak bileti bulabilmek mümkün olurken bilindik arama motorlarının aksine uçak biletleri için tasarlanmış olan arama motorlarını gidiş dönüş zamanı, varış yeri ve kalkış yeri şeklinde kullanabilmek mümkün olur. Aynı zamanda kampanyalardan da bu şekilde haberdar olabilmek mümkün olurken satış sitelerine özel olarak düzenlenmiş olan havayolu fırsatlarından da yararlanılabilir.

4Havayolu Firmalarının Kampanya Sayfalarını Sık Kullanılanlara Ekleyin

Havayolu firmalarının kendi resmi web siteleri üzerinden yayınladıkları kampanyalara anlık olarak erişim sağlayabilmek ve bu kampanyaları bulabilmek için web sitesi üzerinden kampanyalar alanına tıklandığı zaman bu alanı sık kullanılanlar listesine eklemek bir çözüm üretebilir. İster bilgisayar üzerinden ister cep telefonu üzerinden bu web sitesi sık kullanılanlara ya da diğer adı ile favorilere eklendiği zaman her gün tek tık ile kontrol sağlanabilmektedir.

5Havayolu Firması Uygulamalarını İndirmek

Havayolu firmalarının kendi geliştirdikleri uygulamaları cep telefonuna indirmek ve uygulamadan gelen bildirimleri açarak anlık olarak kampanyalardan haberdar olabilmek mümkündür. Firmaların kullanıcılarına gönderdikleri bu bildirimler cep telefonu kilit ekranında anlık olarak gözükerek kullanıcının kampanya dâhilinde bilet alımı yapması için teşvik etmektedir. Web sitelerine oranla daha hızlı bir şekilde mobil cihazlardan firma ile ilgili bütün gelişmelere hâkim olabilmek mümkün olurken aynı zamanda hızlı bilet alabilme işlemi de mobil uygulamalar üzerinden yapılabilir.

6Özel Günlerde Yapılan İndirimler

Sömestr tatili, yılbaşı, sevgililer günü, bayram dönemlerini kapsayan bütün özel günlerde havayolu firmaları tarafından yoğun rekabet başlamış olur. Uçakla seyahat edecek olan binlerce insanın hangi havayolunu seçeceğine karar vermesi de bu rekabetin bir ürünü olup çeşitli kampanyalar düzenlenir. Bu kampanyaları kaçırmamak adına özel günlerden 1 ay önce hemen her gün kampanya sayfalarının kontrol edilmesi gerekir. Bazı duyurular hiç bir sosyal medya kanalından ya da mail üzerinden yapılmadan sadece web sitesinden yayınlanır. Bu nedenle her kanal üzerinden kampanya kontrolünün özel günlerde yapılması gerekir.

7Fiyat Alarmı Kullanma

Uçak bileti fiyatlarındaki değişkenlik sadece yükselme olarak değil düşme olarak da kendini gösterebilmektedir. Uçak fiyatlarında meydana gelen düşüş ile ilgili anlık olarak haber alabilmek adına kullanıcının fiyat alarmı özelliğini kullanabilmesi mümkün olur. İstenilen uçuş ve gün için araştırma yapıldığı zaman havayolu firmalarının ve satış sitelerinin çoğunda fiyat uyarısı ya da fiyat alarmı oluşturma seçeneği bulunur. Bu seçeneğe tıklandığı takdirde mail adresine, cep telefonuna fiyat düşüklüğü olduğu zaman bildirim gönderilmektedir. Seçilen uçuş ile ilgili bu kampanya kapsamında anlık olarak uygun fiyat üzerinden uçak bileti alabilmek yolcular adına mümkün olur. Uçak Bileti Kampanyaları için nasıl haberdar olabileceğinizi anlattık umarız faydalı olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here