Sarıyer Kahvaltı Mekanları

0
254
Sarıyer Kahvaltı Mekanları

Sarıyer kahvaltı mekanları içinde yeşillik ve doğa ile iç içe olmak isteyenlerin çoğunlukla hafta sonları kahvaltı için tercih edebileceği birçok mekân bulunuyor. Ayrıca böreği ile meşhur olan Sarıyer’de kahvaltısında börek yemek isteyenlerin oldukça şanslı olduğu bir ilçedir. Küçük büyük fark etmeksizin birçok mekanda meşhur Sarıyer böreği de bulunuyor.

Sarıyer Kahvaltı Mekanları

Sarıyer, İstanbul’da Avrupa yakasında, Boğazın bir ucunda yer alan şirin ilçelerimizden biridir. Deniz kenarında yer alan bu şirin ilçe, tabiatı, masmavi denizi ile muhteşem yerlerden biridir. Oksijen almak, yürüyüş yapmak isteyenlerin hafta sonu sıklıkla ziyaret ettikleri yerlerin başında gelmektedir. Bu güzel mekânda, çok sayıda mesire yeri, kafe ve restoran yer almaktadır. Bu güzel yerde, kahvaltı edilecek te çok sayıda mekân bulunmaktadır. İstanbul’un bu ilçesinin en önemli lezzetlerinden biri de börekleridir.

Sarıyer’e Has Lezzetler

Sarıyer denilince akla ilk gelen, ilçe ile aynı ismi taşıyan Sarıyer böreğidir. Sarıyer böreğini çok güzel yapan, börekçi ve kahvaltı mekanları da bulunmaktadır. Sarıyer’de bulunan Hünkâr Börekçisi, çay ve börek ile kahvaltı yapmak isteyenler için önerilecek mekânlar içerisindedir.

Tarihi yalılarda da kahvaltı yapma imkânı bulunmaktadır. Bu yalılara verilecek en güzel örnek, Tarihi Fuat Paşa Yalısıdır. Hem yalınının tarihi atmosferi hem de lezzetleri önerilmektedir. Zengin serpme kahvaltı çeşitleriyle, tercih edilecek kahvaltı mekânları içerisinde yer almaktadır.


1Meşhur Sarıyer Börekçisi

Böreği ile meşhur olan Sarıyer ilçesinde adı ile açılmış olan ve günümüzde İstanbul’un birçok ilçesinde yer alan börekçilerinden biridir. Meşhur Sarıyer Börekçisi, geleneksel Sarıyer böreğinin tadına bakmak isteyen müşteriler sayesinde oldukça hareketli bir mekândır. Her ilçeye ve ile özel olarak açılmış olan dükkânlar gibi Meşhur Sarıyer Börekçisi de zor bulunabiliyor. Gerçek olanına girmek için önceden biraz araştırma yapmak gerekebiliyor. Kapalı bir mekândır. Dışarıdan bakıldığında tam bir esnaf lokantası görünümündedir. Zaten onların iddiası mekân dekorasyonunda değil, böreklerinin lezzetinde saklıdır. Sarıyer böreğinin özellikle kıymalı olan çeşidi oldukça fazla tercih ediliyor.


2Antilop Brasserie

Kapalı ve açık alanda masa ve sandalyeleri konumlandırılmış olan mekânda iki kişilik ve tek kişilik serpme kahvaltı seçenekleri bulunuyor. Bunun yanı sıra sıradan bir kahvaltı yapmak istemeyenlere özel İngiliz kahvaltısı seçeneği de yer alıyor. Ayrıca mekânda kahvaltıyı zenginleştirebilecek gözleme, menemen ve tost gibi diğer seçenekler de yer alıyor. Mekânın fiyatları da oldukça makul ölçülerdedir.


3Menekşe Bahçesi

Yeşil ile iç içe bir kahvaltı yapmak isteyenlerin başlıca tercihlerinden biridir. Mekân, fiyatları ile de oldukça ekonomiktir. Hafta içi gayet ekonomik bir fiyata serpme kahvaltı yapılabilirken, hafta sonu da açık büfe kahvaltı hizmetleri bulunuyor. Önceden rezervasyon da yaptırabilirsiniz.


4Sarıyer Hünkar Börekçisi

Bilindiği üzere Sarıyer ilçesi böreği ile meşhurdur. Sarıyer’e kahvaltıya özellikle börek yemek için gelenlerin ilk tercihlerinden biri Sarıyer Hünkâr Börekçisi’dir. Açık havada çay ve börek ile güzel bir kahvaltı edilebilir.


5Emel’in Bahçesi

Mekânın dekorasyonunun tamamen ahşap olması sebebi ile insanlarda her şeyin doğal olduğu izlenimi uyandıran mekânlardan biridir. Burada serpme kahvaltı yapmak oldukça uygun fiyatlıdır. Bu nedenle birçok müşteri tarafından çoğunlukla da hafta sonu kahvaltı için uğrak noktalardan biridir. Zengin serpme kahvaltısının yanı sıra mekânda yine ekonomik fiyatları ile menüde yer alan omlet ve menemen gibi seçenekler de bulunuyor. Ayrıca bambu tabaklarda yapılan sunumları da mekânla bir ahenk içerisindedir.


6Tarihi Bilice Börekçisi

Geleneksel Sarıyer böreklerinin birçok çeşidinin yer aldığı mekânda serpme kahvaltı ve kahvaltı tabağı da oldukça zengin içerikler ile müşterilere sunuluyor. Mekânın deniz görmesi sayesinde meşhur Sarıyer böreği ile denize karşı bir kahvaltı keyfi yaşamak mümkündür. Kahvaltı tabağı oldukça zengin içeriklerden oluşuyor. Müşteriler genellikle kahvaltı tabağı yanında ekstra olarak börek siparişi veriyorlar. Ancak tek olarak börek ve çay ile de kahvaltı edilebiliyor.  Kahvaltı sonrası deniz kenarında yürümek isteyenler için bu mekân oldukça doğru bir seçim olacaktır.


7Fuat Paşa Yalısı

Bir Pazar günü de gerçek bir yalı içerisinde kendini özel hissederek kahvaltı yapmak isteyenler için doğru adres Sarıyer’deki Fuat Paşa Yalısı olacaktır. Yalı, otel olarak hizmet vermesinin yanı sıra içerisinde büyük ve geniş bir yemek salonuna da sahiptir. Bu sayede dışarıdan müşteri alımına da açıktır. Fuat Paşa Yalısı içerisinde, adına da yaraşır şekilde bol zengin içerikli bir kahvaltı yer alıyor. İsteyenler kahvaltı tabağı isteyenler de serpme kahvaltı şeklinde siparişlerini verebiliyorlar. Ayrıca kahvaltıya ek olarak menemen, tost, omlet ve daha birçok farklı seçenek de menüde yer alıyor.

Boğaz’ın Güzellikleri İle Tercih Edilecek Kahvaltı Mekânları

Sarıyer, Boğaz’ın eşsiz manzarası eşliğinde, kahvaltı edilecek mekânlar açısından oldukça zengindir. Boğaz’ın masmavi sularına karşı kahvaltı etmek isteyenler için öneri, Teras Cafe’den yana olacaktır.

Ayrıca Sarıyer’de Emel’in Bahçesi, Ma-i Cafe, Bilice Börekçisi de önerilecek yerler arasındadır. Pileki Pidecisi, pide severler için farklı bir alternatif olacaktır.

Sarıyer kahvaltı mekanları listesini sizlere sunmaya çalıştık, İstanbul’un diğer kahvaltı mekanlarına göz atmak isterseniz bu yazımızı okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here