Pattaya Gezi Rehberi

04.02.2019
763
A+
A-
Pattaya Gezi Rehberi

Yurt dışı tatili planlayan insanlar için oldukça eğlenceli ve görülmesi gereken yerler arasında Pattaya ilk sıralarda yer alıyor. Gerek hareketli gece hayatı gerekse görülecek yerleri ile tatilcilerin rüyası haline gelen Pattaya mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Tayland’ın en önemli turizm yerlerinden biri olan Pattaya insanlara muhteşem tatil imkanları sunuyor. Pattaya’ya gelen insanların burada görmesi gereken birçok yer bulunuyor. Bunlardan bazıları;

  • Walking Street Pattaya
  • Pattaya Plajı
  • Pattaya Big Buddha
  • Pattaya Timsah Çiftliği
  • Nong Nooch Tropik Botanik Bahçesi
  • Mercan Adası
  • Ripley Müzesi
  • Pattaya Sualtı Dünyası

Walking Street Pattaya

Pattaya’nın en çok bilinen caddesidir. Güney Asya’da çok çılgın ve ünlü olan gece hayatını bulabileceğiniz Pattaya’da en kalabalık yerlerden biridir. Akşam olduğunda turistler ve halk burada rahatça dolaşabilsin diye trafiğe kapatılıyor. Bar, restoran, eğlence mekanı, egzotik kızlar ve neon ışıkları ile son derece hareketli olan bir caddedir.

Pattaya Plajı

Deniz, kum ve güneş diyen insanların mekanı olan Pattaya Plajı en ünlü plajlar arasında yer alıyor. Yaklaşık olarak 4 km uzunluğunda bir kumsala sahiptir. Kent merkezin paralel şekilde uzandığından sahil şeridinde gece hayatı son derece renklidir. Eğlence kulüpleri yanında dalış teknesi, jet ski kiralama imkanınız da var.

Pattaya Big Buddha

Pratumnak Tepesi üzerinde bulunan Pattaya ve Jomtien plajı arasında kalan 18 metre boyuna sahip olan bir heykeldir. Bu heykel yaklaşık olarak 1940’larda inşa edilmiştir. Yerel halk tarafından önemli bir saygınlığa sahiptir. Burada tütsüler yakılır, çiçekler bırakılır.

Pattaya Timsah Çiftliği

timsah-cifligi lazy placeholder

Kent merkezine 15 dakikalık bir yol mesafesinde bulunuyor. Cesaret isteyen ve doğal güzellikleri olan bir parktır. Pattaya’nın en gözde doğal parkı olarak ün yapmıştır. Egzotik hayvanları görebileceğiniz bu parkta 100 milyondan daha fazla yaşa sahip olan farklı türden ağaçları da görebilirsiniz.

Nong Nooch Tropik Botanik Bahçesi

Uluslararası peyzaj tasarımı ödülüne layık görülen bir botanik bahçesidir. 500 hektarlık alana kurulmuştur ve turistlerin çok fazla ilgisini çekmektedir. Bu park aynı zamanda Versailles Sarayı’nın bahçelerinden ilham alınarak tasarlanmıştır.

Mercan Adası

Koh Larn olarak bilinen Mercan Adası Pattaya’ya yaklaşık 7 km uzaklıkta olan Tayland Körfezinde bulunuyor. Beyaz kumsalları, pırıl pırıl denizi ve yeşil ormanları ile turistlere gerçek bir tatil imkanı sunuyor. Dinlenmek ve güneşin keyfini çıkarmak isteyenler için son derece ideal olan bir yerdir.

Ripley Müzesi

Bay Ripley tarafından dünya üzerindeki birçok farklı objelerin toplanıp sergilendiği bir müzedir. Bu objelerin bazıları tamamen orijinal bazıları ise çok benzeri olan ürünlerdir. Bu tuhaf müzede uçuş simülatörlü ve hareketli bir sinema da bulunuyor. Müze her gün açık.

Pattaya Sualtı Dünyası

pattaya-sualti lazy placeholder

2500 civarında deniz canlısına ev sahipliği yapan ve Asya’nın en büyük akvaryumu olarak biliniyor. 100 metre uzunluğunda bulunan tünele girdiğinizde bir sualtından beklediğiniz tüm zenginlikler karşınıza çıkıyor. Burayı ziyaret edecekseniz mutlaka köpek balıklarının beslenme saatlerini tercih etmeniz gerekiyor.

Pattaya Mutfağı Ve Damak Tadı

Yemek kültürü acılı ve baharatlı olan deniz ürünlerinden meydana geliyor. Pattaya’ya gelen insanlar farklı soslar ve baharatlar deneme imkanı bulabiliyorlar. Deniz ürünlerinin çok sık olması burada eskiden bu yana balıkçılığın yaygın olarak yapılmasından kaynaklanıyor. Aynı zamanda kızarmış sebzeler, kurutulmuş meyveler, pilav ve çorba mutlaka sofralarda göreceğiniz lezzetler arasında bulunuyor.

Pattaya Alışveriş İmkanları

Pattaya tatili sırasında hediyelik ya da hatıra kalması açısından alışveriş yapmak isteyebilirsiniz. Burada bulunan birçok dükkan haftanın 7 günü açık denilebilir. Yani alışveriş yapmak istediğinizde tatil günlerinin bitmesini beklemenize gerek yok. Yerli esnaf güler yüzlü ve az da olsa yabancı dil bilgisi olan kişiler. Pazarlık yaparak rahatlıkla güzel eşyalar satın alabilirsiniz.

Gezerken Uğra
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.