Olympos’da Kamp Yapılacak Yerler

0
170
Olympos'da Kamp

Şehir hayatından bunaldıysanız ve işlerinizin yoğunluğundan kafa daha dağıtmaya ihtiyacınız var ise olympos’da kamp yapılacak yerler diye araştırmaya konulmuş olmanız gerekir. O yüzden buradasınız. Olympos insanı şehir hayatından uzaklaştırır iken aynı zamanda kafa dağıtmaya yardımcı oluyor, dinlendir iken aynı zamanda da keyifli sporların uğraşıldığı ve gezip görülmesi gereken yerlerin olması ile insanı eğlenceli bir biçimde yoruyor. Ne kadar ilginç bir yer dedirten cinsten. Bohem havasına kapılıp kalmayın zira bohem havasının yanı sıra birçok sporu da içerisinde barındırıyor.

Olympos’da Kamp Yapılacak Yerler

Akdeniz kıyısının en çok tercih edilen yerleri arasında bulunan Olympos Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı bir kamp alanıdır doğa severleri kendine çağırmaktadır. Lüks otellerden sıkılan ve doğayla iççice olmayı sevenlere sunduğu kamp alanları ile ünlü olan Olympos’da Kamp Yapılacak Yerler Olympos’ta en çok tercih edilen kamp alanları arasında ilk sırada bulunanlar;

Kampa giderken ve kamp esnasında size yardımcı olacak altın önerileri buradan inceleyebilirsiniz.

Olympos'a-Nasil-Gidilir

1Çıralı Camping

Likya yolu üzerinde olan ve yaklaşık 110-160 metresinde yer alan çıralı kamp alanı doğa severlere doğa ile birlikte birçok fırsat sunmaktadır. Bu fırsatların arasında bulunan doğa yürüyüşleri ve doğa ile ilgili olan tün aktiviteleri içerisinde barındırmaktadır.

Olympos’a kamp kurmak için gidecekseniz mutlaka uğramanız gereken bir yerdir Çıralı Camping. Hem bir kamp alanı hem de ağaç evlerin bulunduğu bir alanı bulunmakta. Güler yüzleri ile insanın içini ısıtan işletme sahipleri, Olympos’u güzelleştiren cinsten alanın doğallığını bozmadan bir işletme kurmuş.

2Sundance Camp

İlk bakışta tamamen orman gibi görünse de 5 dakikalık yürüyüş sonrasında masmavi denize açılan sundance kamp alanı deniz kıyısına kamp kurmanıza olanak sağlamaktadır. Arkanızda yeşilin her tonunu barındıran bir orman ve karşınızda masmavi bir denizi sizlere sunmaktadır.  Olympos’u ziyaret ederek hem mavinin ve yeşilin birçok tonuna şahit olabilir sakinliğin ve huzurun tadına varabilirsiniz.

Sundance Camp, Olympos’un yakınlarında bulunan Çıralı mevkisinin sahilindedir. Daha önceden görmeyenler için, ormanın içinden 3 dakika yürüdükten sonra koskocaman bir deniz manzarasına açıldığını söyleyebiliriz. Mutlaka uğranması gereken kamp alanlarından biri.

3Engin Pansiyon Camping

Engin Pansiyon Camping, Olympos’da kamp yapılacak yerler den birisidir. Sezon sırasında bile tertemiz oluşu ile bilinen bu kamp alanı oraya gidenlere kendini çok huzurlu hissetmelerine neden olmakta.

4Hco Kamp Alanı

Nar bahçelerinin arasında bulunan hco kamp alanı sizlere doğa ve manzarayı bir arada sunmaktadır. Olympos’da Kamp Yapılacak Yerler çadırların kurulumu için yüksek ve rahat bir alana sahip olan hco kampına 75’e kadar farklı çadır kurulabilmekte ve karavanla konaklama yapılabilmektedir.

5Aylak Yaşam Kampı

Kamp alanınca buluna yasemin ağaçları ile sizleri mis gibi yasemin kokuları ile karşılayan aylak yaşam kampı sizlere karavan edası sunarak eski at arabalarının üzerinde bulunan ve sizlere doğayı en ince ayrıntısına kadar sergileyen ahşaptan evleri ile sizleri selamlamaktadır. Sizlerde bu kampa gelerek sabahın ilk ışıklarını yasemin ağacı kokusu ve palmiye ağaçları ile selamlayabilir ve güne temiz hava ile başlayabilirsiniz.

Olympos’da Yapılacak Aktiviteler

Olympos cam gibi denizi ile ünlü bir yerdir. Bu neden ile bu denizde yüzmenin tadını çıkarmak bir aktivite olarak sayılır. Olympos’da Kamp Yapılacak Yerler dışında gerçekleşen tekne turları ile farklı koyları görebilme fırsatını elde edebilirsiniz. Olympos Antik kentini ziyaret etmeden dönmemeniz gerektiğini de söylemeliyiz tabii ki.

Olympos’a Nasıl Gidilir?

Olympos, Antalya’nın Kumluca ve Kemer ilçelerinin arasında yer alan bir doğa harikası. Antalya şehir merkezinden Olympos’a ulaşmak yaklaşık olarak 1,5 saat sürüyor. Ancak bu güzelliği görmek için 1,5 saatlik bir yol az bile. Gördüğünüzde anlayacaksınız, daha fazlasını bile hak ediyor aslında.

Olympos’a Gideceklere Tavsiyeler

Olympos’a ilk defa gidecekseniz; yanınızda nakit para bulundurun çünkü her yer bankamatik ama çoğu markette post cihazı kullanılmamakta, ayrıca kampta sinekler tarafından ısırılmamak için sinek kovucu bulundurmanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here