Muğla, Fethiye, Yeşil Vadi, Doğa Parkı ve Kamp Alanı

0
64

Kim o zaman günlük hayatın stresinden kurtulmak için minik seyahatler yapmayı planlarız. Kendiniz ve sevdikleriniz için, küçük çaplı bir tatil planlıyorsanız kesinlikle Muğla ili tercihleriniz arasında olmalı. Birbirinden güzel doğal yapıları ve mavi bayraklı denizi ile Muğla tam bir cennetten köşe.

Yeşilin ve mavinin birleştiği, Muğla ili; tarihi ve doğal güzellikleri ile herkesin dikkatini çekmeye devam ediyor. Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alıyor. Bodrum, Ölüdeniz, Marmaris ve Fethiye gibi,  Türkiye’nin en iyi tatil beldeleri içinde barındırıyor. Birçok doğal güzelliğin bulunduğu Muğla, gezilip görülecek yerlerden bir tanesidir. Muğla’nın içinde bulunan birçok güzel mekân ve bölge vardır.  Muğla, doğal yapıları ve vadileri ile ünlü bir ilimizdir. En ünlü ve güzel vadileri içinde bulunduruyor.  Kelebekler vadisi ile dünyaca ünü yakalamıştır. Bunun yanı sıra, yeşil vadi dikkat çekmektedir. Muğla’da bulunan birbirinden güzel tarihi eserleri gezerek, genel kültür seviyenizi yükseltebilirsiniz. Muğla’nın zeytinyağlı yemekleri meşhurdur. Muğla’ya yolunuz düştüğü zaman birbirinden güzel yemekleri tatmalısınız.

Yeşil Vadinin Güzelliğini Keşfedin

Yeşil Vadi, Muğla ilinde bulunan, Köyceğiz yakınlarında olan Yeşil Vadi, tüm dikkatleri üzerine çeken bir güzelliktedir. Kaynayan suların, yer üstüne çıkması ile oluşan doğal bir vadidir. Genellikle yaz aylarında, birçok yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor. Şehir hayatının vermiş olduğu sıkıcılık, yazın bunaltıcı havasından biraz olsun arınmak istiyorsanız, Yeşil Vadi tam size göre bir yer. Yeşil Vadi de bulunan,  her bir ağacın altından su çıktığını görebilirsiniz. Bu doğa olayı, yeşil vadiye has bir olaydır. Yeşil vadinin içerisinde bulunan restoranlardan yemek yiyebilir, kafesinde muhteşem manzara eşliğinde kahve içebilirsiniz.

Muhteşem Fethiye İlçesi

Fethiye Muğla’nın turistik ilçelerinden bir tanesidir. Turizmi sağladığı katkı ile en iyi turizm bölgelerinden birisidir. İçerisinde birçok doğal güzelliği barındırıyor. Fethiye ilçesi, tatilcilerin en çok uğradığı bölgelerden bir tanesidir. Masmavi denizi insanı cezbediyor. Kesinlikle tatil planlarınıza Fethiye ilçesine eklemelisiniz. Muhteşem doğal güzellikleri ve bayraklı ödüllü denizleri ile Fethiye ilçesi harika bir turizm cennetidir. Ölüdeniz sahili, Kelebekler vadisi, Belcekız sahili,  Kabak Koyu Fethiye ilçesinin en çok tercih edilen plajları ve valisidir. Muhteşem denizi, berrak suyu ile herkesin dikkatini çekiyor. Fethiye ilçesinde bulunan Karaköy bölgesini mutlaka gezmelisiniz. İçerisinde birçok tarihi eserleri barındırıyor. Fethiye gezilip görülmesi gereken güzel bir ilçedir. Son zamanlarda turizm açısından kendini yenileyen bir ilçedir. Ülkemizde turizme sağladığı katkısı çok büyüktür.

Doğa Parkı

Muğla’da bulunan doğal park tatilcilerin uğrak adreslerinden bir tanesidir. Fethiye ilçesi Yanıklar köyünde bulunuyor. Ülkemizdeki en değişik ve en sıra dışı parklardan bir tanesidir. Ağaçların üzerine kurulan çadırlar, tatilcilerin dikkatini çekiyor. Farklı bir yapıda olduğu için herkes tarafından tercih ediliyor. Suyun yüzeyine de kurulan çadır evler muhteşem bir güzelliktedir. Bu sayede tatilciler, farklı bir mekânda zaman geçirmiş oluyor. Doğada kamp yapmayı sevenler için oldukça ideal bir yerdir. Yeşilin ve nehrin kenarında kamp yaparak, doğal hayatı kısa bir süreliğine de olsa yaşayabilirsiniz. Ağaç dallarına veya suyun üzerine kurulan çadırlar kalitelidir. Çelik halatlar yardımı ile sağlam bir yapıdadır. Ağaçlarda kurulmuş çadırla konaklayıp, çok farklı bir ortamda doğa ile iç içe kalmış oluyorsunuz. Parkın içinde bulunan küçük doğal havuzlarla suya girerek serinlemek mümkündür. Farklı bir ortamda, doğa ile iç içe konaklamanın huzurunu doğal parkta yaşayabilirsiniz. Yeşil Vadi üzerinde bulunan doğal parka gittiğiniz zaman, sadece kamp yapma imkânı sunmuyor. Vadinin içerisinde bulunan piknik yerlerinde, kendi hazırladığınız piknik ürünleri ile piknik yapabilirsiniz. Ayrıca vadi içerisinde mevcut konumda oval restoran ve kafelerden yemek yiyebilir, çay veya kahve içebilirsiniz.

Doğal Park ve Salıncak

Vadi içerisinde bulunan çeşitli aktivitelere katılarak, tatilinizi renklendirebilirsiniz. Vadinin üzerine kurulmuş devasa salıncaklarda sallanarak muhteşem bir an yakalayabilirsiniz. Kurulmuş olan salıncaklarda sallanırken suyun üzerine doğru gidip gelirsiniz. Bu sayede fotoğraf çekimi yapabilir muhteşem bir an yaşayabilirsiniz.

Yeşil Vadi Doğal Park Kamp

Yeşil Vadide kamp yapmak istediğiniz zaman birçok çeşitli alternatif sizi bekliyor olacak. Yeşil var diye geldiğiniz zaman, dilerseniz vadi içerisinde bulunan hazır kamp ve çadırları kullanabilirsiniz. Böylelikle kendimiz fazla uğraşmayarak yeşilin ve doğanın içinde muhteşem bir kamp yapabilirsiniz. Dilerseniz kendi getirmiş olduğunuz çadırı, istediğiniz mekâna kurabilirsiniz. Yeşil Vadi kamp alanında, kamp kurarak çok güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Özellikle yeşil ve doğayı sevenler için, burası son derece güzeldir. Yeşil Vadi kamp alanında, sevdiklerinizle birlikte gruplar halinde kamp yaparak, tatilinizi renklendirebilirsiniz. Bu şekilde arkadaşlarınızla birlikte çok güzel bir anı bırakmış olursunuz. Yeşil Vadi kesinlikle gidilip görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Doğayı, yeşili,  suyu, doğal hayatı sevenler için ideal bir tatil merkezidir.

Muğla yolunuz düştüğü zaman Fethiye ilçesinin mutlaka gezin. Fethiye’de bulunan bütün doğal güzellikleri inceleyerek, güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Eğer doğa ile iç içe güzel bir doğal hayat yaşamak istiyorsanız, Yeşil Vadi Doğal Park ve Kamp alanını tercih edebilirsiniz. Muhteşem bir vadinin eşliğinde, kamp kurarak harika bir tatil geçirirsiniz. Ülkemizin her yeri birbirinden güzel yapılarla doludur. Ülkemizde bulunan doğal güzellikleri ve muhteşem yapıları mutlaka gezip görün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here