Mavi Tura Çıkmadan Evvel Dikkat Etmeniz Gerekenler

0
27
Mavi Tur

Mavi bir yolculuk gerçekleştirmeden evvel bazı konuları incelemeniz sizin yararınıza olacaktır. Keyifli ve mükemmel bir yolculuk yaşamak adına mavi tur’a çıkmadan evvel dikkat etmeniz gerekenler yazımızda sizleri bekliyor.

mavi-tur

Yanınıza Mutlaka Almanız Gereken Eşyaları Unutmayın

Çok fazla yer kaplayan ve hantal olan bavullar tercih etmek yerine yumuşak ve katlanan bagajları tercih etmelisiniz. Teknede çıplak ayaklarla dolaşmaktan hoşlanmıyorsanız yalnızca teknede giyilebilen lastik tabanlı olan terlikler ya da ayakkabıları, tekne dışında da altı lastikli olan bir spor ayakkabı tercih etmelisiniz. Yanınızda yağmurluk, polar üstlük, kitap, kalem ve alın lambası bulundurmak faydalı olacaktır. Yanınıza iki adet mayo, gözlük, havlu, şapka, ilaçlar, birkaç adet tişört, şort ve pantolon almayı unutmayın. Eğer yıldızların altında bir gece geçirmeyi planlıyorsanız yanınıza mutlaka uyku tulumu alın. Teknelerin içinde genellikle battaniye, çarşaf, pike ve havlu bulunuyor. Bu tür eşyaları getirmeyebilirsiniz. En önemlisi yanınıza fotoğraf makinenizi almayı sakın unutmayın.

mavi-tur

Tekne Gezintisinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Elektriğin ve suyun kısıtlı olduğu bilinci ile enerji tasarrufuna dikkat ediniz. Aynı zamanda yolculuk sırasında güvertede dolaşmayın. Mükemmel yolculuğun tadı uzanarak daha güzel çıkacak. Teknede sigara içerseniz rüzgarın tersi yönünde için. Tekneye ait olan tuvalete tesisatı bozacak maddeler atmayın. Teknenin kaptanının direktiflerine uyarak değiştirmeye çalışmayın.

mavi-tur

Tekne İçinde Önemli ve Acil Durumlarda Yapılması Gerekenler

Teknede iken rüzgârın artış gösterdiği zamanlarda eşyalarınızın denize uçmaması adına dikkatli olmalısınız. Güvenlik ve sağlığınız için fiziksel temasta bulunmamanız gereken yerler; lomboz kenarları, halatlar, donanım kabloları, uskur ve pervaneler ile zemin kapılardır.

Temizlik işlemleri ve yangın tehlikesi nedeniyle kabin kapılarınız kapalı bir durumda olmamalıdır. Değerli eşyalarınız için gereken belgeleri doldurup tekne sorumlusuna verebilirsiniz.

Tekne çalışır haldeyken denize girmemeniz gerekir.

Teknolojik gelişmeler sayesinde genellikle tüm koylarda telefon ile görüşme yapabilirsiniz. Tekne sallanıyorken mideniz rahatsız oluyorsa, derin bir nefes alarak ve kaptandan dümene geçmeyi rica ederek bulantınızı hafifletebilirsiniz. Mavinin ve yeşilin binlerce tonunu ve mükemmel güzelliğini çektiğiniz fotoğraflarla ölümsüzleştirebilirsiniz. mavi tur’a çıkmadan evvel dikkat etmeniz gerekenler şimdilik bunlar diğer yazılarımızda detaylı bilgiler olacak. Bizi takip etmeye devam edin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here