Kilo Verdiren Gıdalar, Besinler Ve Yiyecekler

0
50
Kilo Verdiren Gıdalar

Herkesin kilo verme tekniği farklıdır. Kimisi zayıflama çayları ile zayıflarken kimisi çeşitli besinlerle kilo vermeye çalışır. Kilo vermede en önemli kural spor yapmak ve az az sık sık yemektir.

Kilo Verdiren Gıdalar, Besinler Ve Yiyecekler

Kilo Verdiren Gıdalar

Kilo almayı kolaylaştıran unsurların en başında paketlenmiş, raf ömrü uzun olsun diye işlenmiş gıdaları çok fazla tüketmektir. Bunun yanında hareketsiz yaşam kilo almayı tetikler. Bu sebepten dolayı olabildiğince doğal beslenmelidir ve bol bol egzersiz yapılmalıdır.

Kilo Verdiren Gıdalar, Besinler Ve Yiyecekler

Kilo Verdiren Yiyecekler

 • Siyah fasulye, nohut, beyaz fasulye, barbunya ve mercimek uzun süre tok kalmaya yarar. Bu besinlerin tok tutma nedeni içerisinde bulunan protein ve liflerdir.
 • Avokado içerisindeki faydalı yağ, protein ve lifler sayesinde hem lezzet verir hem de kilo almayı engeller.
 • Yulaf yağ yakıcı özelliği ve uzun süre tokluk sağlamasıyla kilo vermeye yardımcı olur ve sabah kahvaltısında tüketilmesi önerilir. Yulaf sağlıklı karbonhidrat içermesinin yanında yüksek oranda lif içerir ve böylece tok kalmayı sağlar.
 • Yoğurt protein içeriği bakımından kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Kilo vermeyi kolaylaştırdığı gibi tok tutma özelliğine de sahip. Ayrıca ev yapımı yoğurdun bağırsakları çalıştırdığı, metabolizmayı hızlandırdığı ve göbek yağlarını erittiği de unutulmamalıdır.
 • Yemeklerden önce yarım greyfurt yemek kilo verdiriyor. Yağ yakıcı özelliğe sahip olmasa da uzun süre tokluk hissi veriyor.
 • Fındık ve ceviz sağlıklı yağlara sahip olan kuruyemişlerdendir. Kavrularak tüketildiklerinde faydalı yağ asitleri, yağ yakıcı özelliği ile kilo vermeye yardımcı oluyor.
 • Brokoli; düşük kalorisi, kansere karlı koruyucu özelliği ve bol lif içermesi nedeniyle diyeti kolaylaştırıyor.
 • Elma ve armut yüksek lif içermesi sebebiyle uzun süre tokluk hissi vererek daha az yemek yemeyi sağlıyor. Ayrıca uzun süre çiğnenen besinler kilo vermeyi kolaylaştırıyor.
 • Keçi peyniri uzun süre tok tutması ile bilinir. Kilo vermek isteyenler keçi peyniri tüketerek daha hızlı kilo verebilir.
 • Haşlanmış yumurta tok tutucu özelliği ve enerji vermesi ile sabah kahvaltılarında mutlaka yer almalı. Haşlanmış yumurta yiyenlerin iki kat daha fazla kilo verdirdiği ispatlanmıştır.
 • Tarçın, kan şekerini düzenlediği için canı tatlı çekenlerin tarçın yemesi öneriliyor. Elmanın üstüne tarçın serperek güzel bir tatlı menüsü hazırlanabilir.
 • Kilo vermek isteyenler mutlaka acı biber tüketmelidir. İçerdiği maddeler sayesinde metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakmaya yardımcı olur.
 • Göbek çevresini eritmek isteyenler yeşil çay tüketirse bu işlemi hızlandırmış olurlar.
 • Zayıflamak isteyen bireyler ister yemekte ister salatada mutlaka sirke tüketmelidir. Sirke yağ yakıcı özelliği ile hızlı kilo vermeyi sağlıyor.
 • Kilo Verdiren Yiyecekler

Hızlı Kilo Verdiren İçecekler

Kilo verdiren yiyeceklerin yanı sıra kilo verdiren içecekler de var elbet. Bu içeceklerin başında su gelse de daha çeşitli içecekler de mevcuttur.

İçeceklerin tarifleri

Limonlu su: 1 adet limon, büyük bardak su, 60 gram maydanoz. Tüm malzemeler bir kapta karıştırılmalı ve 5 gün boyunca aç karna tüketilmelidir. Bu içecek sayesinde metabolizma hızlanır ve kilo vermek kolaylaşır.

Hızlı Kilo Verdiren İçecekler

Tarçınlı su: Bir su bardağı suyun içine bir tane tarçın koyarak Zayıflamak mümkündür. Bu basit karışımı her gün aç karna içmek hem kilo vermeyi hızlandırıyor hem de vücudun şeker ihtiyacını karşılıyor.
Sebze suyu: Akla gelen tüm sebzeleri robottan geçirerek her gün içmek kilo vermeye yardımcı olacaktır. Aynı zamanda bol vitamin almayı da destekler.

Soğuk su: Soğuk su metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermeye yardımcı olur.

Yağsız süt: Yağsız süt tok tutucu özelliği ile kilo vermeyi destekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here