Kerpe Delikli Koy: Cennete Açılan Kapı

0
57
Delikli Koy

Yaz tatili geldi ve okullar kapandı. Birçok aile için de tatil telaşı başladı. Özellikle temmuz ve ağustos ayları tatil için en yoğun aylardır. Çoğu aile de tatili nerede yapsak, diye düşünüyor. Tatil için çok fazla seçenek vardır. Hem sakin hem de doğal güzelliğe sahip bir yer arıyorsanız Delikli Koy tam size göre bir yerdir. Tertemiz sahili, sakin ve huzur vericidir. Tatil için aileniz ile Koy’ a gidip yılın yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. Deniz, kum ve güneş temalı harika bir tatil geçirebilirsiniz.

Delikli Koy Nerededir?

Tatil denince akıllara ilk olarak hiç şüphesiz ki İzmir geliyor. İzmir’ in plajları çok kalabalık olsa da,  Alaçatı’daki Delikli Koy öyle değildir. İzmir’ in Alaçatı’sında bulunan bu Koy, İzmir’ in kalabalığından uzaklaşmayı mümkün kılıyor. Eşsiz ve doğal havası sayesinde İzmir’ e gelenleri kendine çekiyor. Ailece tatil yapabileceğiniz güzel bir yerdir.

Koya Nasıl Gidilir?

Delikli Koy, İzmir’ in eşsiz güzellikleri arasında yeni keşfedilmeye başlamış bir yerdir. Koya özel aracınız ile gidebilirsiniz. Hem Alaçatı’yı da gezmiş olursunuz. Koya girdiğiniz andan itibaren sizi tatlı bir rüzgâr karşılar. Aracınız ile Koya gidip keyifli bir yaz tatili geçirebilirsiniz.

Koyda Neler Yapılabilir?

Son yıllarda keşfedilmiş olan Delikli Koy, tatil için gideceğiniz yerler listesinde mutlaka bulunmalıdır. Her bir köşesi ayrı güzelliğe sahip Türkiye’nin cennet köşelerinden biri de Delikli Koy’ dur. Eşsiz manzarası ile tatilcilere yapılabilecek çok şey sunar. Öncelikle orada doya doya fotoğraf çekebilirsiniz. Birçok insan Delikli Koy’ da harika fotoğraflar çekebiliyor. Özellikle gün batımında seyri doyulmaz bir güzelliği vardır. Deniz dalgalı olduğu için çocuklu aileler biraz daha dikkatli olmalıdır. Fakat denizde sörf yapmak için Delikli Koy birebirdir. Plaja uzanıp, deniz kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Plajda mangal yakıp, piknik yapabilirsiniz. Ayrıca koyda kamp yapmak da mümkündür. Birçok insan koyda kamp yaparak, keyifli bir tatil geçiriyor.

Sakin Bir Tatil Keyfi

Kalabalıklaşan şehir hayatından sıkılan insanlar, sakin bir tatil arayışındalar. Siz de sakin bir tatil için Delikli Koy’a gitmeye ne dersiniz? Büyük bir kayanın ortasında bulunan delik, koya ismini vermiştir. Alaçatı’nın gizli cenneti olarak anılır ve son zamanlarda popüler olmuştur. Kalabalık plajlardan hoşlanmıyorsanız Alaçatı’nın incisi olan Delikli Koy’u tercih edebilirsiniz. Aileler genellikle çocukları ile rahat edebilecekleri bir yerde tatil yapmak ister. İşte bu anlamda çocuklarınız ile keyifli bir tatil yapmak için gideceğiniz yerler arasına Delikli Koy’u da eklemeniz gerekiyor. Bu koy, tam keşfedilmeği için İzmir’de saklı kalmış bir güzelliktir. Bu yaz bir değişiklik yapıp Delikli Koy’a tatile gidebilirsiniz.

Koy Yakınlarında Gezilecek Yerler

Yaz mevsiminde Ege ve Akdeniz yoğun tatilci akınına uğrar. Antalya, Muğla ve İzmir turistlerin en yoğun olduğu illerdir. Özellikle İzmir her bir köşesinde tatil imkânı sunuyor. İzmir’ de gezilebilecek yüzlerce yer vardır. Bazı yerleri ise yeni yeni turist almaya başlamıştır. Bunlardan biri de bu Koydur. Sadece koyda değil, çevresinde de gezilecek çok sayıda yer vardır. Tekne turu yapabilirsiniz, ya da güzel plajları gezebilirsiniz. Yemek yiyebileceğiniz lüks lokantalar da vardır. Kısacası Ege’ de saklı kalmış güzelliklerden biri Delikli Koy’ dur. Yeni yeni tanınmaya başladığı için fazla kalabalık değildir. Sakinliğini koruyorken, bu yılki tatiliniz için bu koya gidebilirsiniz.

Ayrıca Alaçatı ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here