Kartepe’ de Neler Yapılır Konaklama Nasıl Sağlanır?

0
129
Kartepe

Kartepe‘ de kış aylarının gelmesi ile birlikte kış aylarında tatil yapmayı seven ve kış aylarını ayriyeten seven insanlar için tatil dönemleri başladı,tatil döneminin gelmesi ile beraber akıllarda Kartepe’de neler yapılır sorusu oluştu. Kış ayları geldiği zamanda aynı yaz ayları olduğu gibi dinlenmeye ve kendinizi dinlemeye ihtiyacınız vardır. Sürekli olarak işten eve, evden işe sirkülasyonu sizi zamanla stres, sıkıntı gibi problemler ile karşılaşmanıza neden olmaktadır. Bu durumlardan kolaylıkla kurtulmak ve kendinize de yoğun iş temposundan sıyrılarak zaman ayırmak için hafta sonu bile olsa ufak bir tatil kaçamağı yapmanızda fayda vardır. Kış aylarında en fazla talep gören ve sizi bulunduğunuz stres ve problemlerden uzaklaştırarak bol aktivitesi olan ve tatilden memnuniyetle ayrılmanıza yardımcı olan lokasyon olarak da İstanbul üzerinde oturuyor iseniz oraya yakın olan Kocaeli iline bağlı olan Kartepe tam anlamıyla kış aylarının vazgeçilmez rotasıdır. Hemen hemen her kesim insan tarafından tercih edilen ve kış aylarında neredeyse turist akınına uğrayan bir yerdir.

Kartepe’ de Neler Yapılır Konaklama Nasıl Sağlanır?

Kış aylarında kalabalık olmasından kaynaklı olarak kayak dışında da yapılabilecek aktiviteler bulunur bu aktiviteler arasında ATV ile birlikte Kartepe’yi gezebilir, sevdikleriniz ile birlikte trekking yaparak hem temiz hava alabilir hem de karın tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda sadece kış aylarında değil bahar aylarında da buraya gelerek doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Sakin bir yer olmasından dolayı kendinizi dinleyebilir ve dinlenebilirsiniz.

Kartepe’de Gezilecek Yerler Nelerdir?

kartepe-manzara

Kartepe, İstanbul, Sakarya, Yalova gibi en yakın turistik bölge olarak bilinmektedir. Kayak yapmaktan hoşlanan ve snowboard sporları yapmak için tercih edilen bölgelerden en önemlisidir. Farklı farklı aktivitelere kapı açan ve kuş gözlemciliği, doğa sporları, yamaç paraşütü ve binicilik gibi aktiviteleri bir arada bulunduran yerlerden bir tanesidir. Her gün farklı bir aktivite yapma imkanını burada bulabilme şansınız vardır. Burada gezilecek yerler arasında şunlar yer almaktadır;

kartepe-kayak

Maşukiye: Kayak yaptıktan sonra çevre yerleri de gezme niyetiniz var ise Maşukiye tam anlamıyla aradığınız bölgedir. Oldukça güzel bir yer olmakla birlikte burada ayrı bir yemek ziyafeti de yapabilirsiniz. Burada son dönemlerde ünlenen köy kahvaltılarıyla da güzel bir gün başlangıcı yapabilirsiniz.

Thököly İmre Anıtı: Tökeli İmre, zamanında Avusturya’da Protestan şefi iken dönemin Avusturya Kralı tarafından Katolikliğe zorlanır fakat Tökeli İmre kabul etmez ve isyan çıkarır sonrasında ise Osmanlı Devleti’nden yardım ister fakat Avusturya ile olan ilişkilerini bozmak istemeyen Osmanlı bu yardımı geri çevirir. Buna rağmen ayaklanmasına devam eden Tökeli İmre, yukarı Macaristan’ı ele geçirebilir. Ardından aldığı Osmanlı yardımı ile Avusturya kalelerini ele geçiren İmre, II.Viyana kuşatması sırasında aldığı bütün kuleleri kaybeder. 1701 yılında Osmanlı’ya sığınan Tökeli İmre ve eşi İzmir civarlarına yerleşirler ve 1705 yılında da vefat eder.1906 yılına kadar mezarı Kartepe’de olan Tökeli İmre, sonrasında Macaristan’a taşınır.

Kayak Merkezi: gerek turist gerekse de birçok kişi tarafından kayak yapmak için gelinen Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden bir tanesidir. 4 ayrı lift noktası bulunur. Her düzeye hitap eden pistler bulunur. Bu pistler zorluk derecesine göre de değişkenlik gösterebilir. Hepsinden faydalanabilir ve kendiniz de kayak pistinizi belirleyebilirsiniz. Kaymak için gerekli olan ekipmanları dilerseniz kendiniz dilerseniz de Kartepe’de mevcut olan yerlerden temin edebilirsiniz,buralar biraz pahalı olmasından dolayı kendiniz gitmeden önce alırsanız daha ekonomik olabilir. Kayak sezonunun başladığı vakit rahatlıkla gidebilirsiniz.

Kartepe’de Konaklayacak Yerler Nelerdir?

kartepe-otel

Kartepe’ye gelmeye karar verdiğiniz zaman burada kalınabilecek yer araştırması yaparak sizlere hitap eden bölgelerde ve otellerde kalabilirsiniz. Burada en fazla kalınan ve tercih edilen yerler arasında The Green Park Resort Kartepe oteli tercih edilmektedir. Hem şık hem de modern bir görünüm sağlayan bu otel Kartepe merkezinde yer alan ve zirvede kalan neredeyse tek oteldir. Fiyat araştırması yaparak bütçenize hitap eden otel seçenekleri de değerlendirerek dilerseniz maşukiye otellerinde de konaklama yapabilirsiniz. Erken rezervasyon fırsatlarından faydalanarak maliyetinizi en aza indirip güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Maşukiye de tercih edilen oteller arasında yazıcılar hotel, asmalı bahçe butik otel, yemyeşil doğa manzarası için cevizdibi hotel tercih edebilirsiniz. Hotel çalışanlarının hepsi güler yüzlü olmakla birlikte otel içleri de bir o kadar temiz ve güvenlidir. Tercihinize göre bu otellerden birisinde rahatlıkla kalabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here