Çamlıca Tepesi: İstanbul’un Tepesi

0
162
Çamlıca Tepesi

İstanbul Üsküdar’da bulunan yüksek ve sevilen bir tepe olan Çamlıca Tepesi, birçok tarafından görülmek istenilen yerler arasında bulunuyor. Boğazın eşsiz manzarası karşısında insanın etkilenmemesi mümkün değil. Temiz havası ve bol oksijeni ile tam bir doğa mekanı, gelin hep beraber bu tepede neler yapılabilir bir bakalım.

İstanbul Çamlıca Tepesi’ nde Yapabileceğiniz Aktiviteler

Küçük ve büyük Çamlıca Tepesi olarak iki farklı şekilde bulunan tepelerin küçük olanında Topkapı, Sofa ve Cihannüma Köşkleri bulunur. Ancak insanlar büyük tepe’ nin gezilmesidaha çok tavsiye ediliyor. İstanbul’un en önemli ve güzel 7 tepesinden biri olan bu tepe özellikle lalelerin olduğu dönemde daha da güzel bir yer haline geliyor.

1Güzel Bir Kahvaltı ya da Akşam Yemeği

Muhteşem bir İstanbul manzarası eşliğinde hafta sonları lezzetli bir sabah kahvaltısı ya da akşam yemeği son derece güzel bir aktivite olacaktır. Manzaranın eşliğinde hafta sonunu daha huzur dolu bir şekilde geçirebilirsiniz. Dilerseniz bir simit ve çay ile temiz havanın da tadını çıkarma şansınız var. Çamlıca Tepesi insanların huzur bulduğu muazzam ortamlardan biridir.

2Kitap Okumak İçin İdeal Bir Ortam

Hafta sonları çok kalabalık olsa da bu kalabalık insanları rahatsız etmiyor. Dilerseniz kulaklığınızı takip temiz havada kitabınızı okuyabilirsiniz. Huzur dolu bir çevre ve güzel bir manzara karşısında insanlardan soyutlanmak istiyorsanız kitabınız ile baş başa kalabileceğiniz çok keyifli bir ortam denilebilir. Dilerseniz bu ortamı çay ya da kahve ile de daha şen bir hale getirebilirsiniz.

3Fotoğraf Çekmeyi Sevenlerin Mekanı

calica-tepesi-fotograf

Eğer çok iyi İstanbul fotoğrafları yakalamak istiyorsanız Çamlıca Tepesinden daha iyi bir yer bulamazsınız. Görkemli İstanbul’u objektiflere yansıtmak isteyen tüm fotoğraf tutkunları burada eğlenceli vakit geçirebilirler. Aynı zamanda da unutulmaz anıların altına imza atabilirler. Neşeli ve hareketli ortamı olan tepe için insanlara farklı alternatifler sunan bir ortam denilebilir.

4Çamlıca Tepesi Piknik İçin İdeal Bir Ortam

camlica-tabiat-parki

Şehrin boğucu atmosferinden kaçmak isteyen insanların piknik yapabilecekleri ve nefes alabilecekleri bir yerdir. Tepede bir piknik alanının bulunması özellikle de Üsküdar sakinleri için bulunmaz bir fırsat denilebilir. Gönül rahatlığı ile piknik eşyalarınızı alıp burada keyifli bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here