İstanbul Açık Büfe Kahvaltı

0
168
İstanbul Açık Büfe Kahvaltı

İstanbul gibi sürekli kalabalık olan bir şehirde hafta sonları daha fazla kalabalıktır. Kahvaltı mekanları olarak her iki yakada da oldukça güzel, otantik ve açık büfe mekanlar mevcuttur. İstanbul Açık Büfe Kahvaltı ile hafta sonu keyfi yapabileceğiniz, sevdikleriniz ile birlikte keyifli dakikalar geçirebileceğiniz kahvaltı mekan sıralaması şu şekildedir;

İstanbul Açık Büfe Kahvaltı

İstanbul’un gezilecek mekânları kadar, açık büfe kahvaltı mekânları da öne çıkmaktadır. Tüm aileyi bir araya getiren kahvaltılar, günün en özel öğünü olarak bilinir. Sağlık açısından da yapılacak kuvvetli bir kahvaltı, güne enerjik başlamak için önerilen öğünlerdendir. Haftanın yorgunluğunu, aile ve yakın dostlarla birlikte atmak isteyenler için öneri, güzel bir kahvaltı organizasyonudur.

İstanbul’un eşsiz manzarasına karşı yapılacak kahvaltı mekânları, oldukça fazladır. Tercih kapalı mekânlar, isterse doğada kahvaltıdan yana olsun, İstanbul’da çok fazla alternatif bulmak mümkündür.

İstanbul’da İlk Akla Gelen Kahvaltı Mekânları

İstanbul’da ilk akla gelen açık büfe kahvaltı mekânları şunlardır: Şişhane’de bulunan Varuna Gezgin öne çıkan mekânlar arasındadır. Serpme kahvaltısı, açık büfe çeşitleri ile öne çıkan yerler arasındadır. Ayrıca, Dünya mutfağından da bazı örnekler sunulmaktadır. Rumelihisarı’nda bulunan Rumeli Kale Cafe’de önerilecek yerler içerisindedir. Bal ve kaymağı ile peynir çeşitleri öne çıkan yerler arasındadır. Kavacık’ta yer alan Karadeniz Mutfağı da yöresel lezzetleri tatmak isteyenler için, önerilecek yerler içerisindedir. Yeniköy’de bulunan Emek Cafe de önerilecek, açık büfe kahvaltı mekânları arasındadır.

İstanbul’da Doğa İçerisinde Yapılacak Kahvaltı Mekânları

İstanbul’da doğa içerisinde açık büfe kahvaltı yapılacak çok fazla alternatif bulunmaktadır. Doğa içerisinde kahvaltı denildiği zaman ilk akla gelen, Polonezköy olacaktır. Polonezköy içerisinde açık büfe kahvaltı mekânları, oldukça fazladır. İlk akla gelenleri ise şunlardır:

  • Polonezköy’de Leonardo Restaurant
  • Mari’s House
  • Polonezköy Beyaz Bahçe, ilk akla gelenlerdir. Ayrıca, Şile’de deniz manzaralı, Massha Şile de önerilecek mekânlar arasında yer almaktadır.

Zengin menüsü, lezzetli ikramları ile tavsiye edilecek kahvaltı mekânları arasındadır.

İstanbul Doğa İçindeki Kahvaltı Mekanları yazımıza göz atmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.


Tarihi Yalılarda Kahvaltı Mekânları

İstanbul’un tarihi yalıları, kahvaltı yapmak isteyenler için farklı alternatifler sunacaktır. Bunlar arasında ilk akla gelenler, Emirgan’daki Sarı Köşk, Yıldız Sarayı, Küçüksu Kasrı ilk akla gelen mekânlardır. Tarihi yalılarda, farklı bir atmosfer içerisinde kahvaltı yapma imkânı olacaktır. Bu yalı ve köşklerin birbirinden güzel bahçeleri ve avluları bulunmaktadır. Hem göze hem de damağa hitap eden eşsiz kahvaltı menüleri ile tercih edilebilecektir. İstanbul tarihi yerleri ve Boğaz manzaralı çok sayıda kahvaltı mekânına sahiptir.


Yoros Kalesi Anadolu Kavağı

Doğayla iç içe olmayı seven insanların en çok tercih ettiği açık büfe mekânları arasında Yoros kalesi en ön safhada yerini alıyor. Doğa manzarasının deniz manzarası ile birleştiğinde oldukça şık ve huzur verici bir mekân olan bu yer hafta sonlarınızı keyifle geçirmenize olanak sağlar. Yoros Kalesi görünümü oldukça otantik olmakla birlikte ahşap masa ve sandalye dizayn edilmiş olup masa örtüsü de kırmızı pötikareli örtü kullanılmıştır. Renkli bir görünüm olmasını sağlayan bu masa örtüleri ile mekân cıvıl cıvıldır. Dilerseniz kahvaltıdan sonra kaleyi de rahatlıkla gezebilirsiniz.

Yoros Kalesi hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.


Stella, Polonezköy

Bu mekân Yoros kalesinden sonra en çok tercih edilen mekânlar arasında yerini alıyor. Yeşilin koruma altına alındığı, ormanın titizlik ile korunduğu nadir mekânlar arasındadır. Buraya geldiğiniz zaman tam anlamıyla doğaya hâkim olup yeşilin huzurunu sevdikleriniz ile birlikte kahvaltı boyunca hissedebilirsiniz. Kahvaltıdan sonra Polonezköy üzerinde yürüyüş yapabilirsiniz.


Sarı Köşk Emirgan Korusu

Avrupa yakasında bulunan bu mekân hafta sonu geldiği zaman birçok misafiri ağırlıyor. Hem kahvaltısı hem de diğer mekânlardan oldukça farklı olmasından dolayı sizlere başka bir şehirdeymiş havası veriyor. Sarı köşk eşsiz boğaz manzarası ile tercih edilen mekânlar sıralamasında yerini alıyor. Hafta içi serpme kahvaltı, hafta sonu ise açık büfe şeklinde kahvaltı veriliyor. Sevdikleriniz ile birlikte hafta sonunu burada geçirebilirsiniz.


Polina Polonezköy

Kahvaltı mekânlarının daimi mekânı olan Polonezköy beldesi Polina mekânı ile hafta sonları sizlere açık büfe kahvaltı keyfi yaşatıyor. Doğal malzemelerden meydana gelen reçel, ev yapımı pasta ve çörekler, köyden gelen lezzetli biberler ile kahvaltınızı yaparak kahvaltı sonunda ise pasta ve çay keyfi yaparak gününüzü taçlandırabilirsiniz.


Saklıgöl Karamandere Tesisleri, Şile

Saklıgöl’e geldiğiniz zaman kendinizi kendi iç dünyanızda yaşamış olduğunuz tüm stres ve sıkıntılardan sizleri kurtararak eşsiz doğası, kahvaltı mekânının yakınında yer alan gölü ile tüm stresinizi bir anda atmanıza olanak sağlar. Göl kıyısında yer alan ahşap masalarda birbirinden güzel ve lezzetli kahvaltı ürünlerini burada tadabilirsiniz. Kahvaltının sonunda Saklıgöl içerisinde yer alan noktada trekking yaparak yediklerinizi eriterek farklı bir gün geçirebilirsiniz. Aynı zamanda sınırsız çay içebilirsiniz.


Kulindağ Mahmut Şevket Paşa Köyü

Köy kahvaltısının yanı sıra kuş cıvıltıları eşliğinde kahvaltı yapmak isterseniz bu mekân için Kulindağ Mahmut Şevket Paşa Köyü’nü tercih edebilirsiniz. Mekânın içerisinde bulunan fırın sayesinde sıcacık pide ve ekmek sizlere servis ediliyor. Hafta sonları açık büfe kahvaltı hizmeti veren bu mekâna giderek kalabalıktan uzak olan bol oksijenli bir köy havası alarak keyifli anlar yaşayabilirsiniz.


Açık Büfe Kahvaltı

Yaz aylarının verdiği keyif ve huzur bir yana kahvaltı keyfi birde güzel manzara ile birleşince tüm stresinizi aynı anda atmanıza olanak sağlar. Sakin ve sessiz bir bölge seçtiğiniz zaman sevdikleriniz ile birlikte hoş sohbet ederek keyifli anılar ekleyebilirsiniz. İstanbul’un kalabalığından bunalanlar için sakin mekânlar tercih ederek hafta sonunuzu  değerlendirebilirsiniz.İstanbul açık büfe kahvaltı mekanlarını sizler için listelemeye çalıştık, İstanbul’da kahvaltı için mekan önerileri yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here