Gölcük Gölü’nde ne yapılır?

2
77
Gölcük Gölü Etrafında Yapılması Gereken Aktiviteler

Günübirlik ya da hafta sonları tatillerinde gidilebilecek, bol oksijenin olduğu, temiz hava ve gölün huzurunun verdiği bir tabiat harikasıdır. Gölcük Gölü’nde ne yapılır denilince, akla en başta piknik yapmak gelir.

Gölcük Gölü Ne Özelliklere Sahiptir?

Gölcük gölü, oluşumuna bağlı olarak yapay bir göldür. Herhangi bir orman yangınında ani müdahalede bulunmak için kullanılma ihtimali de olabilir. 1.220 metre denizden yüksekliğe sahiptir ve küçük bir göldür.

1Gölcük Gölü’nde Neler Yapılabilir?

Gölcük gölüne genelde sakinleşmek, hava almak, piknik yapmak, aile ya da arkadaşlarla birlikte mangal yakmak için gidilebilir.

2Tesis İçerisinde Konaklama İmkânı Var Mıdır?

Gölcük gölünün çevresinde bulunan bungalov evlerini kiralayabilir, gölün yakınlarındaki pansiyon ya da otellerde konaklayabilirsiniz. Ancak göl tesisinin içerisinde kamp kurma izni yok. Eğer kamp kurmak için gitmeyi düşünüyorsanız bu bilgiyi bilmeniz gerekir.

3Ziyaret Etmek İçin En Doğru Zaman

Yılın her mevsiminde doğal güzelliğiyle dikkat çeken bir göl olan Gölcük gölüne gitmek için doğru zaman diye bir zaman söz konusu değil.

4Gölcük Gölü İçindeki Tesiste Neler Yenilebilir?

Tesisin içinde kır gazinoları tarzında küçük küçük birkaç restoran var. Oradaki restoranların lezzetli yemeklerini yiyebilir ya da piknik alanında bulunan masaları ve sandalyeleri bularak kendi mangalınızı kendiniz yaparak ekonomik açıdan kendinizi zorlamayarak hem gölün hem de temiz havada yemek yemenin keyfini yaşayabilirsiniz.

5Mangalda Türk Kahvesi Keyfi

Temiz havada mangal yapmışken Türk kahvesi keyfini tatmadan dönmek pek mümkün değildir. Yanınızda bir cezve, birkaç küp şeker ve lazım olacak kadar kahve götürerek mangal ateşinde pişmiş kahvenizi yudumlayabilir ve manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

6Gölcük Gölündeki Tesisin Giriş Ücreti Var mı?

Giriş ücreti, araç başına 12 TL ve şahsi giriş yapacaksanız bu fiyat kişi başına 4 TL olarak belirlenmiş. Ancak göreceğiniz güzellikler bu giriş ücretiyle paha biçilir nitelikte değil. Yol boyunca sıra sıra ağaçlarla, gölün birleştiği noktadaki doğa harikasını gördüğünüzde verdiğiniz giriş ücretini unutacaksınız.

7Gölcük Gölü’nde ne yapılır?

Batı Karadeniz’de yer alan, eşsiz manzaralı göllerden biridir. İstanbul ve Ankara’ya yakınlığı nedeniyle de tercih edilecek yerler arasındadır. Gölcük Gölü’nde ne yapılır sorusunun cevabı, oldukça çeşitlidir. Bu aktivitelerin başında, piknik, trekking, bisiklet ile yapılacak sporlar gelebilir. Gölün ve tabiatın güzelliğini görmek ve sakin bir hava almak isteyenler için de tavsiye edilecektir. Eşsiz manzarası, onu çevreleyen çok sayıda farklı türde ağaçları ile dikkat çeker. Birçok çam türünü burada görmek mümkündür. Temiz havası ve sakinliği ile şehrin stresinden uzaklaşmak isteyenler için tavsiye edilecek yerler arasındadır.

8Gölcük Gölü’nün Eşsiz Manzarası

Durgun suları ve suya yansıyan ağaç manzaraları ile gidilmesi önerilen yerler arasındadır. Yeşil doğası ve kuş sesleri tabiatla baş başa kalmak isteyenler için önerilecek yerler arasındadır. Gölcük Gölü’ne gelindiği vakit istenirse, tahta bungalow tarzında evlerde konaklanabilir. Bu yörede kamp yapmak yasaktır. Kır lokantalarında, yemek yenebilir. Bir başka alternatifte mangal keyfi yapmaktır. Bu sayede hem ekonomik bir gezi yapılmış olup hem de keyifli anlar geçirilebilir. Mangalda yapılacak köz kahvesi de yemek sonrası, gölün seyrine karşı önerilecek aktiviteler arasındadır. Yürüyüşler, ailece yapılacak hafta sonu aktiviteleri içerisinde önemli bir yer tutar. Gölcük Gölü’nün temiz havası, dinlenmek ve hoşça vakit geçirmek isteyenler için tavsiye edilecektir.

2 YORUMLAR

  1. Gölcüğe okadar gittim geldim böyle biryerin varlığından haberdar değildim ilk fırsatta gidicem çok hoş bir manzara buradan böyle ise gerçeği kim bilir nrkadar güzeldir…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here