Gezginler İçin Hızlı Yemek Tarifleri

0
53
Gezginler İçin Hızlı Yemek Tarifleri

Yemek yapmak zaman ve uğraş isteyen konulardan biridir. Bu nedenle zamanı olmayan gezgin insanlar için hızlı yemek tarifleri bulunmaktadır. Hızlı ve kolay yemeklerin daha lezzetli olması için mutlaka püf noktalarına dikkat edilmelidir. Zamanı olmayan kişilerin yapacağı hızlı yemek tariflerinin başında hazır, pişirilmiş dondurulmuş ürünler gelmektedir. Bu ürünler pişirilmiş bir şekilde dondurulduğu için tek yapılması gereken ısıtılarak donunun çözülmesinin sağlanmasıdır. Bu şekilde dondurulmuş olarak satılan et çeşitleri, sebze yemekleri hatta yaprak sarmalar dahi bulunmaktadır. Fakat yemeğinizi dondurulmuş olarak hazır almak yerine kendiniz yapmak isterseniz yapacağınız birçok pratik yemek çeşidi bulunmaktadır. 

Hızlı Yemek Tarifleri

Hızlı Yemek Tarifleri

Pratik Olarak Hazırlanan Patates Yemekleri

Patates pratik ve hızlı olarak yemek yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yemek çeşitleri arasında yer alır. Patates kızartması hızlı yemek yapmak isteyenlerin favori yemekleri arasında yer alır. Kızartma sevmeyenler ise patates haşlayarak kolaylıkla patates püresi ve patates kavurması yapabilir. Patates püresi yapmak için öncelikle istenilen arzuda patatesler haşlanmalıdır. Haşlanan patatesler süt karıştırılarak ezilir ve tereyağı eklenerek karıştırılır. Arzuya göre hazırlanan püre üzerine kaşar rendelenir. Üzerine kaşar rendelenen patates püresi fırında 5 dakika kızartılır. Patates kavurması da yapılması en kolay yemeklerden biridir. Haşlanan patatesler, önceden salça ile kavrulmuş soğanların üzerine alınır ve içerisine arzuya göre baharat eklenir. Patates kavurmasının lezzetli olması için mutlaka içerisine tereyağı eklenmelidir. Sebzeli tüketmek isteyenler maydanoz ve yeşil soğan ekleyebilirler. Pratik kahvaltı hazırlamak isteyenler küp küp doğradıkları patatesi kızartarak üzerine yumurta kırabilirler. Hazırlanan yumurta istenilen baharatlar ile harmanlanır. Arzuya göre kaşar peyniri ile lezzetlendirilebilir. 

kamp-makarna

Makarna ile Yapılan Yemekler

Hızlı yemek tarifleri denilince akla ilk makarna gelmektedir. Bu nedenle zaman darlığı olan kişiler tarafından sıklıkla yapılırlar. Kaynayan suyun içerisine istenilen arzuda konularak haşlanır. Haşlama işleminden sonra yağ ile harmanlanır. Makarna damak lezzetine göre farklı soslar ile lezzetlendirilebilir. Hazırlanan makarna sosları makarnanın tadını ciddi anlamda değiştirmektedir. Bu nedenle damak tadına uygun olarak farklı hazırlanır. Makarnanın vazgeçilmez sosları arasında domates ve peynir gelmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here