Farklı Çeşnisi ile Mandabatmaz Fincanda Türk Kahvesi

1
102
mandabatmaz türk kahvesi

Kahve severler için bugün sizlerle farklı bir bakış açısıyla bildiğiniz Türk kahvesi. Dışında bir tat ile hizmet veren ufak ama sıcak bir mekândan bahsedelim.

Galatasaray Lisesi’nin yanında, Olivia Çıkmazı Sokak’ta yer alan Manda batmaz kahvecisi, kuytu bir müdavim mekânı.

İstiklal sokaklarından yayılan bin bir çeşni kokuları ile şenlenen, ufacık bir fincanda kahvenin tüm büyüsünü taşıyan bir kahve çıkıyor ortaya.

Kapı önüne konulan birkaç tabure ve küçük masayla fincanda kahvenin adını koyan Manda batmaz. Yarım asırlık yolculuğunda yorulmadan hâlâ ilk günkü usulleri ile kahve severlere farklı bir tat sunmaya devam ediyor.

Mandabatmaz fincanda Türk kahvesi

cemil-ustaDünyanın en iyi Türk kahvesini içmeye geldik” diyenler tarafından binlerce fotoğraf, yüzlerce dakikalık söyleşileri ile Cemil Usta, hâlâ ilk günkü heyecanı ile kahvesini sihirli kılan marifetli elleriyle çeşnili kahve yapmaya devam ediyor.
Kahve sevenler için denemeye değer bir tat olarak önerebileceğimiz mekanlardan birisi olan manda batmaz lezzeti ve  fiyatı konusunda sıklıkla tercih edeceğiniz mekanlar arasında yerini alacağına eminiz.

Kahveyi sadece koklamak bile sizi stresten uzaklaştırabilir.

Seul  Üniversitesi’nden araştırmacıların hayvanlar üzerinde yaptığı deneylerde uykusuzluk nedeniyle strese giren hayvanlar kahve aromasına maruz kaldıklarında, beyinlerinde bu strese bağlı olarak oluşan proteinde de bir değişim yaşanıyor.

Türk Kahvesi her şeyden önce uykumuzu getiren adenosin’i kafein sayesinde bloke ederek canlandırıcı bir özelliğe sahip olduğunu biliyoruz zaten değil mi?

Asırlık Lezzeti Günümüz ile Buluşturan Mandabatmaz

Beyoğlu’nun tarihi sokaklarında asırlık kahve tadını müşterileri ile buluşturan Mandabatmaz, aynı zamanda binlerce yıllık bu lezzeti farklı çeşniler ile harmanlayarak müşterilerine sunar. Bölge halkının tamamını etkisi altına alan kahve kokusu ile, cadde boyunca yer alan bütün esnafların uğrak noktası haline gelmiştir.

Kahvenin En Leziz Hali

Yüzyılların en değerli miraslarından biri olarak kabul gören kahve, Mandabatmaz ile bambaşka bir kalıba bürünür. 1967’den beri aktif olarak hizmet veren bu unsur, Tripadvisor gibi tatil forumları tarafından da mükemmellik sertifikası ile ödüllendirilmiştir. Beyoğlu’nda hizmetlerine devam eden kahvenin büyülü tadı, kokusunu her çeşit millete başarı ile tattıran bir marka değeri taşır.

Mandabatmaz Beyoğlu’nda Ürün ve Hizmet Kalitesi

Mandabatmaz, sokaklarda henüz masa sandalye kültürü yokken bu işin ilk temellerini atarak farklı bir vizyona sahip olmayı başarmış köklü bir isimdir. Yıllar geçmesine rağmen ilk günkü tarihi andıran görünümü ile hizmet vermeye devam etmiştir. Müşterilerine de tarihi buram buram yaşatan mekânında eşsiz bir kahve ziyafeti sunar. Beyoğlu’nda yer alan en küçük dükkanlardan bir tanesidir. Ününü çok uzak diyarlara kadar duyurmayı başararak, birçok program ve söyleşilere de konu olmayı başarmıştır. Yola çıktığı ilk ustaları ile hala yoluna devam eden Mandabatmaz, el emeği ve göz nuru kahveleri ile kusursuz hizmetine devam eder.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here