Didim Otelleri ve Pansiyonları – Altınkum ve Akbük

0
25
Didim Otelleri

Didim Otelleri ve Pansiyonları – Altınkum ve Akbük

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte birçok kişi tatil planları için yurt içi ve yurt dışı tatil rotaları hakkında araştırma yapıyor. Yurt içinde tatil yapmak isteyenler içinse ilk tercih genellikle Ege bölgesi olarak karşımıza çıkıyor. Ege bölgesi sadece deniz, kum güneş olarak değil tarihi kültürüyle de tatilciler için vazgeçilmez bir seçenek. Ödüllü ve temiz plajları, her bütçeye uygun konaklama, yeme – içme imkânları ve bölge içerisindeki kolay ulaşımı ile her yıl, her yaştan ziyaretçiyi çekmeyi başarıyor. Ege Bölgesi deyince akla ilk gelen yerlerden biri olan Didim, tatil ihtiyacınızı karşılayacak tüm alternatifleri size sunuyor. Siz de Didim’e ulaşım nasıl yapılır? Didim’de nelere gidilir?, Didim’de gezilecek tarihi yerler, plajlar nerelerdir?, Didim Altınkum otelleri, Didim pansiyon, Didim Akbük otelleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Didim Altınkum Otelleri

Didim Altınkum Otelleri

Didim’e hem kara yolu hem de hava yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmir’e geldikten sonra Didim’e 2 saatte araçla ulaşım yapılırken yaz sezonunda Türkiye’nin pek çok ilinden yapılan otobüs seferlerini de kullanarak seyahat edebilirsiniz. Türkiye’nin en çok turist çeken bölgelerinden biri olan Didim’de konaklama için ise Altınkum ve Akbük Plajı’nı tercih edebilirsiniz. Altınkum Plajı hem su sporları hem de doğa tatili yapmak isteyenler için doğru bir seçenek olabilir. Didim Altınkum Otelleri seçenekleri arasında Altınersan Otel, D-Marin Didim Marina Yacht Club, Medusa House, Golden Beach, Baskent Otel, Rose Garden Boutique Hotel, Gökkusagi, Temple Class, Marla, Temple Miletos Spa, Toros, Orchidea, Sea Bird, Tuntas, Pamukkale, Mood Beach, Kartel, Meryemana, Atlantik Apart yer almaktadır. Sıcak su, Wi-fi, televizyon, açık büfe gibi özellikleri olan bu otellerde fiyatlar ise her bütçeye uygun alternatifler sunmaktadır.

Didim Akbük Otelleri

Didim Akbük Otelleri

Akbük, Didim’de kusursuz doğası, mavi bayrak statüsündeki temiz denizi, 15 km’ye kadar uzanan sahili, ormanları ile tatilcilerin en gözde yerlerinden biri. Özellikle son dönemlerde artan konaklama imkânları ile Akbük’te de pek çok farklı seçenekte otel bulabilirsiniz. 24 saat sıcak su, klima, wi-fi ve uydu hizmeti olan Didim Akbül Otelleri içerisindeki alternatifleriniz ise şu şekildedir: The Roxy Luxury Spa Akbük, The Roxy Luxury Moon Akbük, Carpe Mare Beach Resort Akbük, Akbük Palace Hotel & Residence Akbük, Akbük Country Villas Didim Akbük, Akbük Tatil Evleri Akbük, The Roxy Luxury Nature Akbük, Delight Boutique Hotel Akbük, Rose Garden Akbük Akbük.

Didim Pansiyon

Didim Pansiyon

Didim’de otel yerine pansiyonda konaklamak isteyenler için de farklı alternatifler vardır. Altınkum ve Akbük’e göre plajın dışında, şehrin içerisinde yer alan pansiyonlar bütçenizi aşmayan, aile işletmesi altında bulunan yerlerdir. Konaklama kapsamanda otellerden daha çok pansiyon hizmetinin verildiği Didim’de pansiyon alternatifleri ise şu şekildedir: Akın Pansiyon: Denize sıfır bir noktada bulunan Akın Pansiyon, oda – kahvaltı hizmeti vermektedir. Sade dekorasyonuyla bütçenizi aşmayacak olan pansiyonda 24 saat sıcak su imkanı bulunur. Aynı zamanda internet, uydu yayını da bulunan pansiyonda hayvan dostlarımızın konaklaması da uygundur.
Özge Pansiyon: Altınkum Plajı’na 200 metre mesafededir. Her bir odada mutfak bulunur ve misafirler kendi yemeklerini pişirebilir. 24 saat sıcak su vardır. Wi-fi, klima ve oda hizmeti de pansiyonun standart hizmetleri arasında yer alır.

Didim’de Nelere Gidilir?

Didim sadece denizi ve doğası değil tarihi yerleri ile de tatilciler için farklı rotalar sunmaktadır. Bu gezilecek yerlerin başında ise Apollon Tapınağı gelir. UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’nde yer alması için başvuru yapılmıştır. Apollon Tapınağı’na giriş ücreti ise 10 TL’dir
Milet Tiyatrosu’da yine Didim’de ziyaret edebileceğiniz tarihi alanlardan biridir. Bu antik kent 150 metre uzunluğundadır. Milet tiyatrosu ziyareti için de ödenmesi gereken ücret 10 TL’dir. Didim’in tarihi ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler ise Balat Mahallesi’nde bulunan Millet Antik Kenti’ndeki Millet Müzesini ziyaret etmelidir. Yazıtlar, sütun başlıkları ve lahitlerin sergilendiği müzede aynı zamanda Apollon Tapınağı ve Priene Antik Kenti’ne ait geçmiş dönem buluntuları da sergilenmektedir. Millet Müzesi’ne giriş 5 TL iken müze kartı olanlar ücretsiz olarak müzeyi ziyaret edebilir. Milet İlyas Bey Külliyesi ise Milet Antik Kenti’nin içerisinde yer alır ve 1404 yılında Menteşeoğulları soyundan gelen İlyas Bey tarafından yapılmıştır. Bir ibadet yeri olan Milet İlyas Bey Külliyesi’nde hamam, cami, medrese ve imaret bulunur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here