Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede Ve Fiyatları Nedir?

0
151
Darıca Hayvanat Bahçesi

Darıca Hayvanat Bahçesi Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli’de bulunan Hayvanat bahçesi hakkında ziyaretçilerin en çok merak ettikleri soru “hangi hayvanlar var ? ve hangilerini görebilirim?” oluyor. Faruk Yalçın Darıca Hayvanat Bahçesinde 286 hayvan türlerinin yanı sıra  yaklaşık olarak 3600 üzerinde hayvan bulunmakta. Hayvanların listesine bu adresten ulaşabilirsiniz. Botanik park kısmında ise 600 çeşit bitki türü ve 8000‘i aşkın bitki yer alıyor.

Bazı hayvanlar ise, Kızıl Panda, Lemur, Penguen, 100 yaşına yaklaşan kaplumbağa, Maymunlar, Kuşlar, Kaplanlar, Jaguar, Timsahlar, Yılanlar, Kangurular, Zebralar, Atlar ve Balıklar gibi bir çok hayvana ev sahipliği yapan Darıca Hayvanat Bahçesi her geçen gün kendi nüfusunu artırmak için farklı iklim ve kıtalardan ayrı cinsleri bir araya getirmeye devam ediyor.

Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede Ve Fiyatları Nedir?

Darıca hayvanat bahçesi içinde bulunan Müzeler sayesinde tarihten kalan kalıntıları inceleyerek bilgi ziyaretçilerin bilgi edinmeside sağlanmaktadır. Gezi sıralarında kendiniz ve sevdikleriniz için  hatıra olarak alabileceğiniz birçok ürünü bulunduran hediyelik eşya dükkanları olduğu gibi  Çocukların hiç bir an sıkılmayacakları Darıca Hayvanat Bahçeci yine çocukların güzel vakit geçirebilmeleri için oyun parklarıda bulunduruyor.

Gezi esnasında dinlenebileceğiniz şık kafeteryaların yanı sıra Darıca’da bulunan Japon Bahçesi yüzlerce kuş türü bulunduran adeta bir kuş cenneti olasının yanı sıra ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Eğer kuşlara merakınız varsa Gala Gölü Milli Kuş Parkını inceleyebilirsiniz.

Genellikle ziyaretçileri İstanbul ve çevresinden olsa da (izmit) Kocaeli’nde yer alan Darıca hayvanat bahçesini  çocuklarınız ve sevdiklerinizle beraber ziyaret ederek hafta sonunuzu eğlenerek geçirebilir ve aileniz ile birlikte hiç görmediğiniz hayvanlar hakkında kısa bilgiler edinebilirsiniz.

Tanıtım Filmi

Peki Uzaktan Gelecek Kişiler için Görmeye değer mi?

Eğer daha önce hiç hayvanat bahçesine gitmediyseniz görmeye değer bir yer olduğundan endişeniz olmasın. Attığınız her adımda farklı bir hayvanla karşılaşmanız sizi ein olun sizi çok mutlu edecek.

Gişelerde ödeme yaptığınız esnada görevlilerden gezi haritasını istemeyi unutmayın. Bu harita sayesinde gezdiğiniz yerleri takip edebilir, atladığınız yer kaldı mı diye kontrol edebilirsiniz.

Darıca Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti

  • 0-4 yaş arası :                      Ücretsiz
  • Öğrenci :                               30TL
  • Yetişkin :                               40TL
  • 65 yaş üzeri :                         12TL
  • %40 Engelliler için :            12TL

Nasıl Gidilir?

Darıca hayvanat bahçesi ziyaretçilerinin bir kısmını komşu illerinden gelse de. Eğer sizde İstanbul’dan gelecekseniz;

Özel Araç ile:

Tem ile: Şeker pınar gişe çıkışından girerek Bayramoğlu tabelalarını takip edin. Sağ yöne Bayramoğlu, sola ise Hayvanat Bahçesini gösteren tabelalar var. Sola döndükten sonra 300m. ileride sağda Darıca Hayvanat Bahçesi parkına ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Yönünden İse: Gebze’yi geçtikten sonra Darıca-Bayramoğlu tabelalarını izleyerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Otobüs İle: İstanbul içerisinden gelecekler için Taksim ve Kadıköy’den kalkan otobüslerle Darıca hayvanat bahçesine gitmeniz mümkün.


Ziyaret Saatleri ve Otopark Ücreti

Bayram tatilleri dahil yılın 365 günü 08:30 / 18:30 saatleri arasında açık. Son giriş saatinden itibaren hava kararına kadar gezebilirsiniz. Hava kararmaya başladıktan sonra hayvanların bakımlarından dolayı hayvanat bahçesi boşaltılır. Özel günler  ve hava şartları göz önünde bulundurulduğundan önceden randevu almanız sizin için daha iyi olacaktır.

Otopark olarak endişeniz olmasın. 10TL karşılığında gün boyunca kullanabileceğiniz kendi otoparkı mevcuttur.


Darıca Hayvanat Bahçesi İletişim Bilgileri

Telefon / Fax: +90 (262) 653 66 66 / (0262) 654 02 69

Adres: Tuzla Cad No:15, 41700 Darıca / Kocaeli

Email: info@farukyalcinzoo.com

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here