Boğazda Kahvaltı Mekanları

0
122
boğazda kahvaltı

Hafta içi yoğun iş temposundan alelacele kahvaltı yapanlar, tatil günlerinde rahatça uzun uzun oturabileceği ve muhabbet edebileceği manzaraya karşı mekanlarda kahvaltı yapmak istemektedirler. Çalışmanın ödülü olarak birçok kişi özellikle hafta sonları olmak üzere izinli gününde kendisini ödüllendirmek için deniz ya da boğazda kahvaltı yapmak adına denize yakın yerdeki kahvaltı mekanlarını tercih etmektedirler.

Boğazda Kahvaltı Mekanları

Boğaz Manzaralı Kahvaltı Mekanları

İstanbul’da denize ve hatta boğaza karşı lüks ya da ekonomik olmak üzere birçok mekan bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şöyledir:

1Kale Cafe

Hafta sonu kendini ödüllendirerek boğaz manzaralı kahvaltı yapmak isteyen çoğu kişinin tercih ettiği ve yemekleri ile müşterilerini kendisine bağlayan bir mekandır. Kahvaltılık adına bal kaymaktan hellim peynirine kadar aranılan her şey mekanda mevcuttur.

Mekanın açık adresi ise şöyledir: Rumeli Hisarı Mahallesi, Yahya Kemal Caddesi, No 16, Sarıyer

2Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi

Salaş ortamları sevenler için Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi, boğaz manzarası ile müşterilerine hizmet vermektedir. Çengelköy’de bulunan mekana dışarıdan yiyecek ve içecek getirmek serbesttir. Bu avantajı sayesinde hafta sonu yer bulmak oldukça zor olduğu için erken saatlerde mekana gidip uzun uzun sohbet edilebilir.

Tarihi Çınaraltı mekan adresi: Çengelköy Mahallesi, Çınaraltı Camii Sokak, No 4, Üsküdar

3Fincan Kahve

Rumeli Hisarı yakınlarında bulunan kafe, boğaz manzarası ile müşterilerini ağırlıyor. Mekanda köy kahvaltısının yanı sıra oldukça beğenilen paçanga böreği ve gözleme bulunmaktadır. Fincan Kahve, diğer mekanlara göre daha sakin bir mekandır. Bu nedenle servisi de oldukça hızlı gelmektedir.

Sarıyer’de bulunan mekanın adresi: Rumeli Hisarı Mahallesi, Balta Limanı Caddesi, No: 1, Sarıyer

İstanbul’da Denize Yakın Kahvaltı Mekanları

4Aşk Kahve

Beşiktaş Kuruçeşme’de bulunan Aşk Kahve, manzarasının yanı sıra zengin kahvaltı çeşitleriyle de gelenlerin önce gözünü sonra karnını doyurmaktadır. Ayrıca kendisine has tatlısı olan Aşk-ı Memnu tatlısı ile yiyen müşterilerini kendisine hayran bırakan bir mekandır.

İstanbul Beşiktaş’ta bulunan mekanın açık adresi: Kuruçeşme Mahallesi, Muallim Naci Caddesi, No 64/B, Beşiktaş

5Lokma

Oldukça beğenilen mekanlardan biridir. Hatta hafta sonları sabah erkenden yola çıkmayanlar, yer bulamadıklarından yakınmaktadırlar. Mekanda açık büfe kahvaltı bulunmuyor. Menüden istenen yiyecekler seçilerek bir kahvaltı oluşturulabilir.

Mekanın açık adresi: Rumeli Hisarı Mahallesi, Yahya Kemal Caddesi, No 12, Sarıyer

6Cafe Zanzibar

Birçok kişinin hafta sonu kahvaltısı için tercih ettiği deniz manzaralı yerlerden biridir. Kapalı alanının yanı sıra mekanın arka tarafında yeşillikler içinde olan bir bahçesi bulunuyor. Bahar aylarında yemyeşil arka bahçesinde dalından kopmuş gibi hissettiren taze domates, salatalık ve zengin çeşitteki kahvaltısı ile kahvaltı yapmak unutulmaz bir deneyim yaşatacaktır.

Kadıköy’de bulunan mekanın adresi: Cadde bostan Mahallesi, Aşıklar Çıkmazı Sokak, No 2/A, Kadıköy

7Mangerie

Birçok mekanda kahvaltı servisi belirli bir saate kadar yapılmaktadır. Beşiktaş Bebek’te bulunan bu mekanda ise istenilen saatte kahvaltı siparişi verilebilmektedir. Zeytinyağlı ve kekikli domates, peynir çeşitleri, krep, tereyağı, kaymak, reçel, nutella, fındık ezmesi ve meyve salatasının da içerisinde bulunduğu zengin çeşitte serpme kahvaltısı vardır. Menüsünün geniş oluşu sebebi ile genellikle kalabalık arkadaş grupları tarafından tercih edilmektedir.

Mekanın adresi: Bebek Mahallesi, Cevdet Paşa Caddesi, No 69, Beşiktaş

8Sütiş

Abdullah Ağa Yalısı olarak da bilinen mekan, hem iç dekoru hem de manzarası ile gelen müşterilerini kendisine hayran bırakmaktadır. Zengin çeşitteki kahvaltısı ile gelenlerin midesinden önce gözlerini de doyurmaktadır. Kalabalık ve büyük bir mekan olmasına rağmen çalışanları hem güler yüzlü hem de oldukça hızlı servis yapmaktadırlar. Mekanın fiyatları ise oldukça lüks görünmesine rağmen oldukça makul rakamlardadır.Boğazda kahvaltı mekanlarından en çok tercih edilenlerden birisi.

Sütiş – Abdullah Ağa Yalısı adresi: Abdullah Ağa Yalısı, Çengelköy Mahallesi, Pazar Kayığı Sokağı, No 7, Üsküdar

Ayrıca deniz manzarası yerine doğa ile iç içe olmayı seçenler için oluşturduğumuz listeye buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here