Bodrum Tatil Köyleri ve Plajları

0
37
bodrum

Bodrum Tatil Köyleri ve Plajları

Yıl boyunca çalışan insanlar stresini atmak için tatil yapmaya ihtiyaç duyuyorlar. Yıl boyunca okulda ders gören öğrenciler de tatil yapmaya ihtiyacı oluyor. Onları okula hazırlayan, her gün yemek yapıp şahsi ihtiyaçlarını karşılayan annelerinde tatil yapmaya ihtiyacı var. Yaz aylarının gelmesi tatil planları yapılmaya başlıyor. Tartışmasız ki Türkiye’nin en gözde tatil yeri Bodrum dur. Yurtdışından bile Bodrum’a tatil yapmaya gelen turistler vardır. Ayrıca Türk ünlülerin de en çok tercih ettiği Tatil yerleri Bodrum dur. Masmavi denizi, yemyeşil doğası, altın sarısı kumuyla adeta bir tatil cenneti Bodrum’dur. Bodrum Ege’nin kalbi olarak biliniyor. Bodrum Muğla’ya bağlı Muğla’nın en kalabalık ilçesidir. Doğusunda antik ve turistik Kent Milas bulunuyor. Bodrum yarımadasının etrafında Görecek, kara ada, Çelebi Çavuş ve sahil Adası yer alıyor. Bodrum’a Hava Kara feribot yolu ile ulaşım mümkün. Bodrum’a en yakın Havalimanı Milas’tadır. Bodrum’un çevresinde bulunan birkaç Yunan Adası vardır, bunlara feribot seferleri düzenleniyor.

Bodrum Tatil Yerleri

Bodrum tatil yerleri ülkemizin en güzel tatil bölgelerinden birisidir sizler için en çok beğelilenleri sıralamaya çalıştık.

Kargıcak koyu

bodrum Tatil yerleri Kargıcak koyu

Bodrum başlı başına bir tatil cennetidir en güzel renkleri bir arada barındırır. Fakat içinde bulunan bazı koylar gezilmeye görülmeye değer. Kargıcak koyu kadar güzel bir koy ki bir giden resmen âşık olup dönüyor. Kargıcak koyuna gittiğiniz zaman oradan dönmek istemeyeceksiniz. Gidiş yolu zor olsa da varılan sonuç çok güzel olacak. Bu koyun en büyük özelliği el değmemiş plajları ve masmavi denizidir. Burada otel veya pansiyon bulunmuyor. Fakat yakın çevresinde ipek gardan palace hotel bulunuyor. Veya daha farklı bir aktivite seçerek, çadır ile kamp yapabilirsiniz. Oraklar koyununda da muhteşem deniz keyfine varabilirsiniz.

Yalıkavak

bodrum tatil yerleri yalıkavak

Yalıkavak da bodrumun en güzel tatil beldesinde biridir. Sakin ve çok temizdir. Masmavi denizi ile adeta büyülüyor. Sandima butik otel buranın en rahat otellerinden birisidir. The Bodrum Edition oteli de 5 yıldızlı otellerdendir. Burada birbirinden güzel otellerde tatil yapabilirsiniz. Mavi ile yeşilin buluştuğu Yalıkavak’da muhteşem bir tatil yapabilirsiniz.

Torba Koyu

torba koyu

Torba koyunu mutlaka görmelisiniz çarşaf gibi denizi masmavi suyu ve yemyeşil doğasıyla Harika bir yer. Denizin suyu Berrak ve ılıktır. Casa dell arte butik otelinde konaklayabilirsiniz. Doktorlar sitesi Ada bükü bodrum koyları ve bozulmamış yapısıyla dikkat çekici bir yer. Sakinlik ve huzur arayanların kesinlikle tercih etmesi gereken bir yer.

Cennet koyu

cennet koyu

Cennet koyu ise merkeze uzak konumu ile masmavi denizi, berrak suyu resmen bölgedeki Saklı cennetlerden birisidir. Burası da sakinlik isteyenlerin tercih edebileceği bir yer. Bölgede bulunan il ricco otel, mandarin otel gibi lüks butik oteller bulunuyor.

Gümbet

gümbet

Gümbet Bodrum’a çok yakın uzun kumsallara sahip sahil kıyısında restoranları, eğlence merkezleri ve gece hayatıyla ünlü tatil beldesidir. Genellikle ünlülerin tatile gittiği magazin programlarından adını bolca duyduğumuz bodrumun en ünlü tatil beldesidir.

Gümüşlük

bodrum tatil yerleri gümüşlük

Paçalarınızı sıvayıp helenler döneminde yaptırılan yapay geçit ile tavşan adasına gidip bu adadan gün batımını izleyebilirsiniz. Halikarnassos Kralı Mousolos su içinden giden patika yolu sevgilisiyle gün batımını izlemek için yaptırmıştır. Ne adamlar var beaa deyip oraya gidince bana patika yol yap diye eşinize tutturmayın gidip gezip gelin.

Bodrumun En Gözde Plajları

Bitez Plajı Bodrum’un en güzel plajlarından. İnsanlar tarafından en fazla tercih edilen plajdır. Hem deniz keyfi, hem yemek keyfi yapmak için uygun bir yerdir. Taşsız plajı, masmavi denizi, sakin yapısı ile gidilmesi gereken plaj.

Karaincir plajı da mutlaka görülmesi gerek yerlerden. Merkeze uzak olsa da kaliteli birçok tahsis barındırıyor.

Akyarlar plajını dağ mutlaka görün sakin yapısı ile tam kafa dinleyebileceğiniz huzurlu ortamı olan bir yerler arasındadır.

Gümüşlük plajı denize girebilir etrafındaki balık restoranlarından yemek yiyebilir, el yapımı birçok ürünlere ulaşabilirsiniz.

Aspat Plajını mutlaka ziyaret edin. Yeşillikli yapısı, temiz denizi ile harika bir plaj. Geniş alanı ile genellikle düğünler için de tercih edilebiliyor. Oldukça temiz ve güzel plajları bulunuyor. İnsanlara tatilin birçok zevkini yaşatan nadir tatil mekanları arasındadır.

Bodrum Tatil Köyleri

Tatil köyleri

Bodrum’un birbirinden güzel yerlerinde tatil yapabilirsiniz. Gezilecek yerleri, koyları, plajları ile Bodrum harika bir tatil kentidir. Bodrum tatil cenneti olduğu için içinde birbirinden çok otel ve tatil köyleri barındırıyor. Otellerin fiyatları bulundukları konum ve içerdikleri hizmetlere göre değişiyor. Bodrum’un birbirinden güzel koyları ve plaj çevrelerinde bulunan en iyi otel ve tatil köyleri şöyle: Salmakis resort spa, bardakçı koyu bodrum da bulunuyor. Oldukça fazla tercih edilen bir oteldir. Bodrum bay resort, bodrum merkezde bulunan 5 yıldızlı bir otel. Parkın ayaz otel, bodrum merkezde bulunan harika bir tatil köyüdür. Bodrum’un her bölgesinde birbirinden güzel otel ve tatil köyleri bulabilirsiniz. Bodrum’da gerçekten gezilesi görülesi bir tatil beldesidir. Harika bir tatil yaparak unutulmaz anlara imza atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here