Başakşehir Kahvaltı Mekanları

04.05.2019
6
A+
A-
Başakşehir Kahvaltı Mekanları

Başakşehir Kahvaltı Mekanları

Başakşehir İstanbul’un nezih semtlerinden biridir. Günümüzde site içerisinde olan binaları ile bilinen Başakşehir’de güne güzel bir kahvaltı ile başlamak isteyenler için birçok alternatif yer alıyor. Cafe, restoran tarzındaki mekânlar sayesinde ilçe daha da hareket kazanıyor. Bu sayede kahvaltıyı dışarıda bir mekanda yapmak isteyenler için oldukça fazla seçenek mevcuttur.


Başakşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri Sular Vadisi

basaksehir-sular-vadisi lazy placeholder


Başakşehir ilçesinin Sular Vadisi’nde konumlandırılmış olan Sosyal Tesisler, insanları öncelikle manzarası ile dinlendiriyor. Mekânda alkol bulunmuyor. Kişiler burada rahatlıkla aile olarak kahvaltılarını yapabiliyorlar. Güzel sunumlarının yanı sıra fiyatları da oldukça ekonomiktir. Bu mekanda çayın fiyatı 1.5 liradır. Kahvaltı olarak birçok alternatif mevcuttur. Normal bir kahvaltı tabağının yanı sıra sahanda yumurta, menemen, omlet gibi kahvaltı seçenekleri bulunuyor.

ŞapQa Concept

Mekânda serpme kahvaltıdan kahvaltı tabağına, sucuklu menemenden sahanda kavurmalı yumurtaya kadar kahvaltı için oldukça fazla seçenek mevcuttur. Ayrıca dileyen müşterilere özenli bir peynir tabağı da hazırlanıyor. Kalabalık olarak gidilebilecek mekânlardan biridir. Cafe restoran tarzında hizmet veren ŞapQa Concept, sunumları ile de iddiasını ortaya koyuyor.

Adres: Başak Mahallesi, Yunus Emre Caddesi, No 2/1A, Başakşehir / İstanbul

Telefon numarası: 0212 4877720


Komşu Kapıcık

Açık havada konumlandırılmış masaları ile serin serin kahvaltı yapmak isteyenler için doğru mekân burası olabilir. Mekân oldukça güzel dekore edilmiştir. Mekânın kendine ait özel otopark alanı da bulunduğundan park yeri aramak istemeyenler için güzel bir seçenektir. Mekânda gece yarısı saat 1’e kadar hizmet veriliyor.

Adres: Başak Mahallesi, Yeşilvadi Caddesi, No:2/2 5. Etap Ahşap Çarşı, Başakşehir / İstanbul

Telefon: 0212 4880253


Vadi Cafe

Kalabalık arkadaş grubu ile beraber sohbet eşliğinde kahvaltı yapmak için uygun mekânlardan biridir. Zengin kahvaltı seçenekleri ile serpme kahvaltı hizmetleri mevcuttur. Ayrıca omlet içerisinde yer alması istenen malzemeler belirtildiğinde kişilerin kendi omletlerini oluşturmalarına da olanak tanınıyor.


Salıncak Kafe

Detaylarına kadar ince ince düşünülerek tasarlanmış mekânlardan biri de Salıncak Kafe’dir. Kafe, rengârenk dekoru sayesinde insanın önce gözünü doyuruyor. Sunumları ile başarılı bir mekândır. Serpme kahvaltı, gümüş renkli tabaklar ve bir tepsi içerisinde sunuluyor. Ayrıca serpme kahvaltı alan müşterilerin masalarına bir demlik çay konuyor. Evde kahvaltı yapıyor hissinin yaşanabildiği samimi bir mekândır.

Adres: Kayabaşı Mahallesi, Gazi Yaşargil Caddesi, No: 15AL, Başakşehir / İstanbul

Telefon: 0212 5454510


Saklıbahçe Tesisleri

Başakşehir’de geniş bir alan üzerine konumlandırılmış olan Saklıbahçe Tesisleri, hızlı ve güler yüzlü personeli ile müşterilerine hizmet veriyor. Tesis içerisinde kahvaltı mekanına çok yakın bir mesafede çocuk parkı bulunduğundan dolayı çocuklu aileler için de oldukça uygun bir mekandır. Serpme kahvaltının kişi başı fiyatı 40 lira iken tek kişilik kahvaltı tabağı fiyatı ise 30 liradır. Ayrıca kahvaltıya ek olarak omlet almak isteyenler için de 10 lira ekstra ücret ödeyerek omlet yemek mümkündür.

Adres: Başakşehir Mahallesi, İstiklal Caddesi, No 255/A, Başakşehir / İstanbul

Telefon: 0212 6910075 – 0532 3264725


Sütlü Kahve

İstanbul’un birçok semtinde hızla açılmayan başlayan Sütlü Kahve şubelerinden biri de Başakşehir’dedir. Restoran cafe tarzında hizmet verilen mekânda kahvaltı yapmak da mümkündür. Cafenin kendi mekânına özel olarak hazırladığı Sütlü Kahve kahvaltısı bulunuyor. Sütlü Kahve kahvaltısı içerisinde ise kızarmış hellim peynirinden organik reçele kadar birçok çeşit mevcuttur. Tek kişilik Sütlü Kahve kahvaltısı fiyatı ise 28 liradır.

Adres: Başak Mahallesi, Yeşil Vadi Caddesi, Ahşap Çarşı No 2/2, Başakşehir / İstanbul

Telefon: 0212 4878727

ETİKETLER:
Gezerken Uğra
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.