Başakşehir Kahvaltı Mekanları

0
287
Başakşehir Kahvaltı Mekanları

Başakşehir Kahvaltı Mekanları

Başakşehir İstanbul’un nezih semtlerinden biridir. Günümüzde site içerisinde olan binaları ile bilinen Başakşehir’de güne güzel bir kahvaltı ile başlamak isteyenler için birçok alternatif yer alıyor. Cafe, restoran tarzındaki mekanları sayesinde ilçe daha da hareket kazanıyor. Bu sayede kahvaltıyı dışarıda bir mekanda yapmak isteyenler için oldukça fazla seçenek mevcuttur.Başakşehir kahvaltı mekanları gün geçtikçe artmaya devam etmekte.

Başakşehir, İstanbul’un Avrupa yakasında olan, yükselen ilçelerden biridir. Bölge son dönemlerde, oldukça gelişmiş olup, en fazla göç alan yerlerden biridir. Bunda inşaat sektörünün başarılı çalışmalarının da katkısı büyüktür. Havaalanına yakınlığı ve yeşil tabiatıyla, yaşam alanları içerisinde tercih edilen yerler kategorisindedir. Bu nedenle, hafta sonları ziyaretçi alan ilçede pek çok kafe ve lokanta bulunur. Ayrıca, çok sayıda kahvaltı mekânları yer almaktadır. Bu restoranlar içerisinde, kaliteli kahvaltı mekânları da tercih edilmektedir.

Başakşehir’de Tercih Edilecek Kahvaltı Mekânları

Başakşehir’de çok sayıda kahvaltı mekânı bulunmaktadır. Bu kahvaltı mekânları içerisinde ilk akla gelenler şunlardır:

Başakşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri: Bu mekânın en önemli özelliği, suların üzerinde keyifli kahvaltı imkânı bulunmasıdır. Her bütçeye uygun ve doyurucu bir kahvaltı mümkündür. Omlet çeşitleri ile öne çıkan mekânlardandır.

Vadi Kafe: Serpme kahvaltısı ve omlet çeşitleri ile bilinen, kahvaltı mekânları arasında yer almaktadır.

Saklıbahçe Tesisleri: Serpme ve kişi başı kahvaltıları mevcuttur. Çocuklu aileler için uygundur. Parkı ve yeşillikler içerisinde olması, tesisi öne çıkaran özellikleridir.

Başakşehir’de Her Zevke Uygun Kahvaltı Mekânları

Başakşehir’de her zevke, her bütçeye uygun bir kahvaltı mekânı bulunur. Kafe tarzında, kahve yanında atıştırmalıkların olduğu yerler olduğu gibi, yöresel ürünlerin sunulduğu mekânlar da mevcuttur. Çocuklu ailelere hitap edecek türde, oyun parkı olan kahvaltı mekânları da bulunmaktadır. Başakşehir, kahvaltı mekânları açısından çok fazla alternatif sunacak yerler arasındadır. Başakşehir kahvaltı mekanları;


1Başakşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri Sular Vadisi

basaksehir-sular-vadisi


Başakşehir ilçesinin Sular Vadisi’nde konumlandırılmış olan Sosyal Tesisler, insanları öncelikle manzarası ile dinlendiriyor. Mekânda alkol bulunmuyor. Kişiler burada rahatlıkla aile olarak kahvaltılarını yapabiliyorlar. Güzel sunumlarının yanı sıra fiyatları da oldukça ekonomiktir. Bu mekanda çayın fiyatı 1.5 liradır. Kahvaltı olarak birçok alternatif mevcuttur. Normal bir kahvaltı tabağının yanı sıra sahanda yumurta, menemen, omlet gibi kahvaltı seçenekleri bulunuyor.


2ŞapQa Concept

Mekânda serpme kahvaltıdan kahvaltı tabağına, sucuklu menemenden sahanda kavurmalı yumurtaya kadar kahvaltı için oldukça fazla seçenek mevcuttur. Ayrıca dileyen müşterilere özenli bir peynir tabağı da hazırlanıyor. Kalabalık olarak gidilebilecek mekânlardan biridir. Cafe restoran tarzında hizmet veren ŞapQa Concept, sunumları ile de iddiasını ortaya koyuyor.

Adres: Başak Mahallesi, Yunus Emre Caddesi, No 2/1A, Başakşehir / İstanbul

Telefon numarası: 0212 4877720


3Komşu Kapıcık

Açık havada konumlandırılmış masaları ile serin serin kahvaltı yapmak isteyenler için doğru mekân burası olabilir. Mekân oldukça güzel dekore edilmiştir. Mekânın kendine ait özel otopark alanı da bulunduğundan park yeri aramak istemeyenler için güzel bir seçenektir. Mekânda gece yarısı saat 1’e kadar hizmet veriliyor.

Adres: Başak Mahallesi, Yeşilvadi Caddesi, No:2/2 5. Etap Ahşap Çarşı, Başakşehir / İstanbul

Telefon: 0212 4880253


4Vadi Cafe

Kalabalık arkadaş grubu ile beraber sohbet eşliğinde kahvaltı yapmak için uygun mekânlardan biridir. Zengin kahvaltı seçenekleri ile serpme kahvaltı hizmetleri mevcuttur. Ayrıca omlet içerisinde yer alması istenen malzemeler belirtildiğinde kişilerin kendi omletlerini oluşturmalarına da olanak tanınıyor.


5Salıncak Kafe

Detaylarına kadar ince ince düşünülerek tasarlanmış mekânlardan biri de Salıncak Kafe’dir. Kafe, rengârenk dekoru sayesinde insanın önce gözünü doyuruyor. Sunumları ile başarılı bir mekândır. Serpme kahvaltı, gümüş renkli tabaklar ve bir tepsi içerisinde sunuluyor. Ayrıca serpme kahvaltı alan müşterilerin masalarına bir demlik çay konuyor. Evde kahvaltı yapıyor hissinin yaşanabildiği samimi bir mekândır.

Adres: Kayabaşı Mahallesi, Gazi Yaşargil Caddesi, No: 15AL, Başakşehir / İstanbul

Telefon: 0212 5454510


6Saklıbahçe Tesisleri

Başakşehir’de geniş bir alan üzerine konumlandırılmış olan Saklıbahçe Tesisleri, hızlı ve güler yüzlü personeli ile müşterilerine hizmet veriyor. Tesis içerisinde kahvaltı mekanına çok yakın bir mesafede çocuk parkı bulunduğundan dolayı çocuklu aileler için de oldukça uygun bir mekandır. Serpme kahvaltının kişi başı fiyatı 40 lira iken tek kişilik kahvaltı tabağı fiyatı ise 30 liradır. Ayrıca kahvaltıya ek olarak omlet almak isteyenler için de 10 lira ekstra ücret ödeyerek omlet yemek mümkündür.

Adres: Başakşehir Mahallesi, İstiklal Caddesi, No 255/A, Başakşehir / İstanbul

Telefon: 0212 6910075 – 0532 3264725


7Sütlü Kahve

Başakşehir kahvaltı mekanları sonucusu ise sütlü kahve, İstanbul’un birçok semtinde hızla açılmayan başlayan Sütlü Kahve şubelerinden biri de Başakşehir’dedir. Restoran cafe tarzında hizmet verilen mekânda kahvaltı yapmak da mümkündür. Cafenin kendi mekânına özel olarak hazırladığı Sütlü Kahve kahvaltısı bulunuyor. Sütlü Kahve kahvaltısı içerisinde ise kızarmış hellim peynirinden organik reçele kadar birçok çeşit mevcuttur. Tek kişilik Sütlü Kahve kahvaltısı fiyatı ise 28 liradır.

Adres: Başak Mahallesi, Yeşil Vadi Caddesi, Ahşap Çarşı No 2/2, Başakşehir / İstanbul

Telefon: 0212 4878727

Başakşehir kahvaltı mekanları harici İstanbul’un farklı mekanlarında da bulabileceğiniz kahvaltı mekanları yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here