Balayı Otelleri: Romantik Turlar ve Yerler

0
33
Balayı Otelleri

Balayı Otelleri: Romantik Turlar ve Yerler

Evlilik süreci ile birlikte düğün ardından gidilecek romantik balayı otelleri aranmaya başlar. Çiftler için evliliğin en güzel ve keyifli tarafı olarak bilinen ve planlaması sırasında kararsızlığın en çok yaşandığı konu balayı tatilidir. Balayı tatili çiftler için yoğun geçen düğün planlama sürecinin ardından dinlenme için en iyi seçenektir. Çiftler için romantik balayı otelleri için tercih yapabilecekleri birbirinden farlı alternatifler bulunmaktadır.

Romantik Balayı Otelleri

Özellikle yurt içinde, düğün sonrası gidilebilecek bir çok romantik balayı otelleri ve yerleri bulunmaktadır. Kısaca en iyi 5 tanesini sıralayacak olursak;

  1. Kapadokya yeni evli çiftler için büyüleyici ve romantik tabiatıyla birinci sırada yer almaktadır.
  2. Belek akdeniz bölgemizde Antalya ilimizde yer alan belek yaz ayları için en güzel balayı yerlerindendir.
  3. Fethiye Ölü Deniz eşsiz doğa ve deniz manzarası ile yeni evli çiftler için romantik bir balayı için iyi bir tercih olabilir.
  4. Kazdağları düğün sonrası doğa içinde sessizliği arayanlar için ideal bir yerdir. Dağ serinliğinde güne doğal bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz.
  5. Faralya veya Uzunyurt Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı yeşil ve mavinin en güzel tonlarının bulunduğu tatil köyüdür. Perdue otelin sonsuzluk havuzuyla daha önce hiç yaşamadığınız bir güzelliği yaşayabilirsiniz.

Balayı Turları

Balayı Turları

Balayı Turları için farklı tatil turları vardır. Bu turlardan biri balayı gemi turlarıdır. Gemi turları unutulmaz bir tatil için ilk seçeneklerinizden biri olabilir. Sınırsız mavilikler içerisinde her lüks hem de baş başa olabileceğiniz bir tatil yaşayabilirsiniz. Gemi turları tatilinde istediğinize göre rotalara katılabilirsiniz. Bu turlarda bir yandan Avrupa turlarını gemi seyahati ile keşfederken, diğer yandan Karayipler üzerinden Amerika’ya seyahat edebilirsiniz. Bunların yanında vizesiz olarak Yunan adaları gemi turları ile de balayı tatilinizi taçlandırabilirsiniz. Balayı için hazırlanan gemi turlarında deniz manzaralı kabinlerde konaklama, valiz toplama gibi iş yükümlülükleri olmadan her gün farklı bir limanda güne başlarken, dünyanın farklı mutfaklarının en güzel lezzetlerini tadabilirsiniz.
Balayı turlarından ikinci seçeneğiniz ise otel tatilleridir. Ancak balayı tatillerinizi bir otelde gerçekleştirecekseniz hizmet açısından kusursuz bir otel seçmelisiniz. Aksi halde tüm yorgunluğunuzu atmak isteyeceğiniz bu tatil size yeni bir yorgunluk katabilir.

Balayı Yerleri

Balayı Yerleri

Balayı deyince deniz, güneş, um, tarihi mekânlar gibi pek çok yer akla gelebilir. Ancak özellikle son dönemlerde yurt dışı tatil planlarında Maldivler ön plana çıkmaya başladı. Türkiye’de ise Kapadokya ön plana çıkan yerler arasında.

Kapadokya Balayı

Kapadokya romantik balon

Kapadokya’da balayı her çift için dört mevsim tercih edebilecekleri bir seçenek. Hem otellerinin tecrübeli ve profesyonel oluşu hem de çiftlere sundukları özel balayı paketleri ile sizlere aradığınız balayı tatili hizmetini veriyor. Kapadokya’da oteller havalimanından otele transferinize, transfer yolculuğu sırasında sizler için hazırlanan özel ikramlara kadar pek çok hizmet sunuyor. Kapadokya’da yapacağınız balayı sırasında eşsiz balon turu, yeşil, kırmızı ve sarı Kapadokya turları ile unutamayacağınız anlar yaşayabilirsiniz.

Kapadokya Balayı tatilinizde alabileceğiniz diğer hizmetler ise şu şekildedir:
Size özel otel odanızda masör hizmeti, vadide sizin için özel hazırlanan alanda yemek yemek ya da piknik yapmak, 1 saatlik at gezisi, Erciyes Dağı tırmanma aktivitesi, Kızılırmak gondol gezisi gibi aktiviteler sunuluyor. Ayrıca Kapadokya’ya gidecekler için hazırladığımız detaylı gezi rehberine buradan ulaşabilirsiniz.

Maldivler Balayı

Maldivler Balayı

Çiftlerin yoğun düğün sürecinin ardından balayı tatili hazırlıklarında, özellikle yurt dışı balayı tatilleri arasında Maldivler ilk sırayı yer alır. Maldivlerde çiftlerin tatil yapma isteğindeki sebeplerden biri doğası, temiz denizi, sakinliği ve farklı bir ülkede yeni heyecanlar yaşamak olabilir. Maldivler özellikle kışın evlenen çiftler için sıkça terch edilebilir. Balayı için aktarmasız bir uçakla 8 saatlik uçuşun ardından Maldivler’e ulaşabilirsiniz. Maldivler sakin ve çok fazla gezilecek alanları olan bir bölgedir. Bu yüzden kalacağınız oteli iyi seçmeniz gerekmektedir. Maldivlerde konakladığınızda otel fiyatlarının değişkenliği havalimanına olan uzaklığa göre farklılık göstermektedir. Uzak adalara gidecekseniz ekstra bir ulaşım ücreti de ödemelisiniz. Bu yüzden otel tercihinde transfer hizmeti olanları tercih edebilirsiniz.
Balayı sırasında Maldivlerde pek çok doğal güzellikle karşılaşabilirsiniz. Oteldeki spa, masaj gibi hizmetlerin dışında gerçekleşen tekne ve gemi turları ile Maldivlerin başkenti Male’den başlayan ada turlarına katılabilir ya da tüplü dalış yapabilirsiniz.

Balayı Paketleri

Balayı paketleri çiftler için farklı bütçe ve farklı yerlerde tatil yapma planında etkilidir. Her çift tatilini yaparken kaliteli ve güvenli bir hizmet veren işletmelerle tatil yapmayı ister. Bu kapsamda balayı tatillerinde bazı işletmeler, özel balayı hizmetleri verir. Özel akşam yemekleri, odaya kahvaltı, spa, masaj hizmetleri bunların başında gelir. Bunun yanı sıra gittiğiniz bölgeye göre kültür ve yemek turları da yapılır.

Kapadokya Balayı Paketleri

Kapadokya Balayı Paketleri farklı bütçe ve içeriklerle hazırlanmaktadır. Kapadokya’da her otel kendi özel paketini sizlere sunmaktadır. Balayı paketi sunan oteller, Kapadokya Ihlara Konakları, Historical Göreme House, Öykü Evi Cave Otel, Argos İn Cappadoica, Karlık Evi, Taşkonaklar, Museum Otel. Balayı paketinde özel gezileri ve aktiviteleri sizler kendi ilgi alanlarınıza göre seçebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here