Avşa Adası Otelleri: En İyi 10 Otel

0
38
Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri: En İyi 10 Otel

Malum yaz geldi ve havalar ısındı. Bütün yıl çalışıldı ve güzel bir yaz tatili hak edildi. İş stresi ve şehir hayatı sene boyunca çokça yordu. İş yerinden ve yaşanılan çevreden uzaklaşarak deşarj olmak için bu tatil çok önemli bir ihtiyaç. Tatil için karar verildiyse, valizler de hazırsa artık tatile gidilsin ama en önemli konuya karar verilmedi: güzel bir yaz tatili için gidilecek yer. Acaba bütçeyi aşmadan hem eğlenip hem gezilecek bir yer bulunabilecek mi? Tabi ki evet. Uygun bir bütçe ile çok daha eğlenmek ve deşarj olmak için işte güzel bir öneri: Avşa adası ve otelleri.

Avşa Adası

Avşa Adası

Avşa Adası, turizm merkezlerinin en önemli yerleri arasındadır. Adadaki kumsallar kusursuz güzelliktedir. Meşhur Altın kum ve Çınar koylarında güzel zaman geçirile bilinir. Altın kumdaki deniz sığ olduğundan yüzme bilmeyenler için tehlikelidir ancak Çınar koyu çocuklu aileler için son derece uygun ve tehlike barındırmayan bir yerdir.

Avşa adası turizm ve eğlence için önemli bir yerdir. Bu adada her sene Ağustos ayında Avşa festivali düzenleniyor. Ayrıca bu adada deniz sporları çok yaygın olarak yapılıyor. Özellikle dalış, snorkling ve su kayağı.

Bunların dışında adada lunapark da bulunuyor ve ayrıca balık tutmak isteyenler için sabah saatleri iskelenin en uygun zaman dilimi. Olabilecek sağlık sorunlarına karşı ise sağlık ocakları ve özel hastaneler de adada mevcut. Adayı tamamen gezip görmek isteyenler ve bisiklet binmeyi sevenler için bisiklet kiralama yerleri de var. Tatil için gayet eğlenceli ve ekonomik bir bölge. Bu kadar imkânın bir arada olduğu bu ada tatilciler için bulunmaz bir nimet. Doğa ile iç içe gezi hem deniz hem de eğlence bir arada bulmak gerçekten çok zor ancak Avşa adası bu isteklerin hepsini bir arada karşılıyor.

Avşa Otelleri

Avşa Otelleri

Avşa adasında 15’ten fazla konaklama yapılabilecek yer mevcuttur. Verilen hizmetlere ve denize yakınlığa göre fiyatlar değişmektedir. Denize yakın ilk 1 km içinde 5’ten fazla otel bulunuyor. Denizden uzak kalmak istemeyenler için buradaki konaklama yerleri oldukça güzel fırsatlar sunuyor. Mesafe önemli değilse uygun bütçe ile iyi bir tatil isteniliyorsa da denize 5 kilometreye kadar uygun konaklama yerleri ve oteller bulunabilinir. Otel seçeneği oldukça iyidir.

Avşa Otel ve Pansiyon Fiyatları

Alınan hizmetlere ve denize olan uzaklığına göre fiyatlar gecelik 150 TL ile 500 TL arasında değişiyor.

Aqua Resort Hotel

Sunduğu olanaklar sebebiyle Avşa adasının en çok etkinliğe sahip oteli Yiğitler Mevkide bulunan Bahar Aqua Resort Hotel’dir. Sunduğu olanaklara bakılacak olursa, aquapark, havuz, hamam, fitness, çocuk parkı, sauna, buhar salonu ve jetonlu çocuk oyuncakları müşterilerin hizmetine ücretsiz olarak sunulmaktadır. Akşamları canlı müzik ve gün içinde havuz başı eğlenceleri de göz önüne alınırsa eğlence için tam olarak hazırlanmış bir otel olduğu çok aşina. Çok çocuklu ailelerin sıklıkla tercih ettiği bu otel yarım pansiyondur.

Altın kum tatil konakları

Yine Yiğitler Mevkide bulunan Altın kum tatil konakları denize sıfır konumdadır. Kendi havuzları da olan bu konaklar Altın kum Plajı’na 3 dk yürüme mesafesinde olup çocuklu ve çocuksuz aileler için gayet uygundur. Bu konaklar yarım pansiyon olarak işletilmektedir.

Afissia Garden Hotel

Diğer bir otel Afissia Garden Hotel. Bu otel de Yiğitler Mevkide bulunmakla beraber havuzlu bir butik oteldir. Otelde havuz manzaralı bahçe odaları ve deniz manzaralı otel odaları tatilcilere sunulmaktadır.

Nehir Deluxe Otel

Hem merkezde hem uygun fiyat aranırsa o zaman yer belli: Nehir Deluxe Otel. Bu otelde kahvaltı dâhil hizmet sunulmakta ve denize olan uzaklığı 150 metredir.

Ciner Otel

Kahvaltı dâhil hizmet veren diğer bir otel Ciner Otel. Bu otelin terasından manzarayı izleyebilirsiniz.

Zeus Otel

Yemek ve hizmet konusunda tatilcilerin beğenisini alan Zeus Otel yarım pansiyonlu bir butik otel olup denize olan uzaklığı 50 metredir.

Anı Motel ve Temel Motel

Denize sıfır ve kahvaltı dâhil bir yer aranıyorsa o zaman yer Anı Motel ve Temel Motel. Bu oteller Fiyatlarının uygun olmasıyla dikkat çekiyor. Sadece konaklama isteyenler için Uludağ Apart otel ve Cane Motel ekonomik apartlardandır. Temizliği, konforu sayesinde ön plana çıkan bu apartlar merkezde bulunmaktadır. Avşa adası otelleri konusunda bizimle paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa yorum olarak belirtin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here