Anadolu Yakası Kahvaltı Mekanları

0
230
Anadolu Yakası Kahvaltı Mekanları

Kalabalık bir İstanbul sabahında gerek hafta içi gerekse uzun uzadıya kahvaltı yapılabilecek bir hafta sonu için birçok mekan yer alıyor. Anadolu yakası, İstanbul Avrupa yakasına göre genel olarak daha sakin ve daha az kalabalığın olduğu yakadır. İnsanların özellikle hafta sonları kahvaltı için akın akın gittikleri birçok mekan bulunuyor.İşte sizler için Anadolu Yakası kahvaltı mekanları.

Anadolu Yakası Kahvaltı Mekanları


1Çengelköy Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi

Manzarası ile eşsiz bir kahvaltı deneyimi yaşamak isteyenlerin ömründe bir kere muhakkak gitmeleri gereken bir mekandır. Denize oldukça yakın kahvaltı yapılabildiğinden suyun sesi sayesinde mekanı huzur kaplamış durumda. Mekanda kahvaltı için birçok seçenek bulunmasının yanı sıra isteyenler kendileri evde kahvaltılarını hazırlayıp içecekleri mekandan temin edebiliyorlar.

Adres: Çengelköy Mahallesi, Çengelköy Cad. & Çınarlı Camii Sok. No:4, 34680 Üsküdar/İstanbul

Telefon: (0216) 422 10 36


2Ortaköy Cafe Kahvaltı

Anadolu Yakası Kahvaltı Mekanları arasında Günün her saati kahvaltı yapılabilecek bir mekan. İşe öncelikle kumpir dükkanı olarak başlayan mekân sahibi, zamanla işlerini büyütmüş ve mekânı bir cafe kahvaltı yerine çevirmiştir. Kendilerine özel kahvaltılık tarifleri de yer alıyor.

Adres: Atatürk Mahallesi Ataşehir Bulvarı 38. Ada, Ata 3/1 No 10 Ataşehir / İstanbul

Telefon: (0216) 4557878


3Kadıköy Kırıntı

Kırıntı kahvaltı mekânları İstanbul’un birçok semtinde yer alsa da, çoğu kişi tarafından Kadıköy şubesinin özel bir yeri olduğu söylenir. Kahvaltı tabağında sunulan zengin içerik ve özel sandviçleri ile müşterilerin bir kahvaltı deneyimi yaşamaları için hizmet veriliyor. Kadıköy Kırıntı, İstanbul Anadolu Yakası’ndaki en iyi kahvaltı mekânlarından biri olarak bilinir.

Adres: Caferağa Mahallesi, Ferit Tek Sokağı No:15, 34710 Kadıköy/İstanbul

Telefon: (0216) 346 07 70


4Tatlı Huzur / Kalamış

Retro tarzı sayesinde tam anlamı ile adının karşılığını kişiye hissettiriyor. Mekanda açık büfe kahvaltı hizmeti yer alıyor. Bunun yanı sıra poğaça ve kurabiyeler de müşteriler için özel olarak hazırlanıyor. Tatlı Huzur çalışanları da mekanın atmosferine yaraşır bir şekilde müşterileri sıcak bir şekilde ağırlıyorlar.

Adres: Fenerbahçe Mahallesi Kalamış Caddesi Yelken Sokak No 1/1 Kadıköy / İstanbul

Telefon: (0216) 2492779


5Kanlıca Mihribat Korusu

Adından da anlaşılacağı üzere bir koru olan mekân, yeşil ile mavinin buluştuğu bir yerdir. Denize karşı açık alanda kahvaltı yapmak isteyenler için tam olarak doğru yer burası olabilir. Kanlıca Mihribat Korusu fiyatlarının ekonomik olmasının yanı sıra kahvaltı seçenekleri oldukça geniş ve lezzetlidir.


6Beykoz Çam Vadisi

Anadolu Yakası denince akla gelen, Yeşilçam filmlerine konu olmuş bir atmosfere sahiptir. Anadolu Kavağı merkezinde bulunan Beykoz Çam Vadisi, yaz mevsimi ve bahar mevsiminde açık havada boğaz manzarasına nazır kahvaltı yapılabilecek ideal mekânlardan biridir. Mekânın genel konsepti çay bahçesi havasında olsa da manzarası ve sunumları nedeni ile birçok kişinin uğrak noktasıdır.

Adres: Anadolu Kavağı Mahallesi, No: 12, Tuna Caddesi, 34825 Beykoz/İstanbul

Telefon: (0216) 320 24 25


7Kafdayı

İstanbul Anadolu Yakası kahvaltı mekanları arasında yer alan Kafdayı, Bağdat Caddesi Fenerbahçe semtindedir. Serpme kahvaltısının içerisinde tahin pekmezden omlete kadar birçok kahvaltılık yer alıyor. Zengin serpme kahvaltısının yanı sıra Antep yöresine özgü kahvaltısı da bulunuyor. Serpme kahvaltı içerisinde hurma reçelinden incir reçeline ve daha birçok reçel çeşidi de müşterilerin beğenisine sunuluyor. Diğer mekânlardan ayrılan özelliği yalnızca reçel çeşitleri değil, Muhammaralı sigara böreği ve su böreği gibi farklı börek çeşitleri de serpme kahvaltıda yer alıyor. Yöresel kahvaltı fiyatı kişi başı 29 lira olurken iki kişilik zengin serpme kahvaltısı iki kişilik fiyatı ise 65 liradır.

Adres: Fenerbahçe Mahallesi, Lalezar sokak, No:9/B Kadıköy/İstanbul

Telefon: (0216) 3501088

Ayrıca İstanbul Doğa İçindeki Kahvaltı Mekanları’nı merak ediyorsanız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here